Зміни до Конституції, цивільні партнерства та Римський статут: правозахисники поставили кандидатам у президенти незручні запитання

Дата: 13 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Правозахисники оприлюднили список незручних запитань, пов’язаних із захистом прав і свобод українців, які вони поставлять усім кандидатам у президенти країни.

Про це вони розповіли на презентації в Українському кризовому медіацентрі, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Запитання, які готували активісти з різних правозахисних організацій, мають, на їхню думку, показати ставлення майбутнього президента країни до прав людини, адже наразі більша частина кандидатів уникають розголошення своїх думок щодо низки проблемних аспектів життя українців.

“Нашу увагу не міг не привернути виборчий процес, який активно стартував ще минулого року. Ми помічаємо, що в риториці кандидатів майже відсутня тема прав людини. Їм вигідно говорити про те, що хочуть чути їх конкретні виборці, проте нам важливо знати справжнє ставлення до захисту прав та свобод громадян”, – розповіла Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод.

Складений правозахисниками список містить запитання щодо різних суспільно важливих тем:

Чи потребує змін розділ ІІ Конституції України  “Права, свободи та обов’язки людини і громадянина?” Якщо так, то яких?

Чи підтримуєте Ви ратифікацію Римського статуту, щоб Україна стала повноправним членом Міжнародного кримінального суду?

Чи будете Ви ініціювати закріплення в Конституції  національної автономії для кримських татар?

Чи підтримуєте Ви заборону російських фільмів, розповсюдження книжок, виданих в Росії, блокування російських телеканалів та соціальних мереж?

Чи є у Вас  план подолання наслідків війни та пошуку балансу між прощенням та покаранням? Якщо так, то який?

Чи готові Ви підтримати ратифікацію Україною Стамбульської конвенції про протидію домашньому насильству?

Чи підтримуєте Ви реєстрацію цивільного партнерства та чи вийдете на Марш Рівності?

Чи вважаєте Ви, що Україна зобов’язана виплачувати пенсію всім мешканцям окупованих територій Криму і Донбасу, хто її заробив?

Чи підтримуєте Ви скасування мораторію на вільну купівлю/продаж землі?

Чи погоджуєтеся Ви відмовитися від соціальних гарантій, які не відповідають можливостям держави?

“Питань можна було написати і сто, але нам важливо, чи хтось узагалі збирається відповідати на них. Сам факт відповіді або ігнорування покаже ставлення до громадянського суспільства та правозахисників з боку кандидатів”, – наголосив співзасновник Українського інституту з прав людини Богдан Крикливенко.

Активісти розповіли, що до остаточного списку незручних запитань не ввійшла ціла низка таких, що, зокрема, пов’язані з ювенальною юстицією, свободою асоціацій та нападами на активістів.

“Президент є гарантом конституції, і нас непокоїть, що під час передвиборчої гонки обговорюється все, але тільки не права і свободи громадянина, які президент має відстоювати”, – зауважила голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Найближчим часом правозахисники надішлють незручні запитання всім зареєстрованим кандидатам на пост очільника держави, а згодом повідомлять про відповіді громадськість. Те саме вони закликали робити журналістів, громадських активістів та всіх небайдужих українців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: