Парламент проголосував за створення Міністерства ветеранів: коли воно запрацює?

Дата: 23 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Очільницею новоствореного Міністерства у справах ветеранів стала депутатка від Блоку Петра Порошенка Ірина Фріз.

За відповідне рішення у парламенті проголосували 270 із 337 зареєстрованих депутатів, передає УНІАН.

Про Міністерство ветеранів в Україні вперше заговорили на початку цього року. 27 лютого Верховна Рада ухвалила постанову №7505, де звернулася до Кабміну з вимогою створити центральний орган виконавчої влади. Згодом комітет у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю створив робочу групу, куди увійшли 100 представників громадських організацій з різних регіонів України і яка створила офіс проекту.

Протягом п’яти місяців експерти аналізували наявну систему соціального захисту ветеранів, міжнародний досвід і формували карти робочих процесів надання послуг ветеранам. Результати своєї роботи експерти презентували нещодавно.

В Україні може з’явитись Міністерство ветеранів: що воно робитиме для учасників АТО? 

Рішення щодо призначення нового міністра не підтримав жоден депутат із фракцій “Опозиційний блок” та “Батьківщина”, а від “Самопомочі” за проголосували лише чотири депутати. 

Ірина Фріз

До призначення на нову посаду Фріз очолювала постійну делегацію Верховної Ради в Парламентській асамблеї НАТО,  підкомітет з питань безпеки державних інформаційних систем та була членом комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони. До того як стати депутаткою, жінка працювала помічником Петра Порошенка.

Після голосування нова очільниця Міністерства ветеранів розповіла, що в повному обсязі відомство запрацює в червні наступного року:

“Процес утворення міністерства, на жаль, довгий за нашими процедурними правилами”.

Тепер чиновникам треба пройти процедуру призначення державного секретаря, затвердження штатної структури та її формування.

“Ми запускатимемо процес утворення Єдиного державного реєстру ветеранів та формуватимемо онлайн-кабінет для ветеранів”, – додала вона.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: