Парламент підтримав законопроект про громадянство для іноземців, що воювали на Донбасі

Дата: 02 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів” (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України)”.

Про це повідомляє прес-служба парламенту.

Авторами документа стали голова парламентського підкомітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Луценко, голова підкомітету з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді Олег Петренко та лідер ультраправої партії “Національний корпус” Андрій Білецький.

Перед засіданням Верховної Ради під стінами парламенту зібралися близько 500 представників ультраправих з “Національного корпусу”, “Національних дружин” та ВО “Свобода”, які вимагали від депутатів розгляду законопроекту.

Автори ініціативи пропонують змінити два закони України – “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” та “Про громадянство України”, а саме встановити визначення для терміна “участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності Україні” для іноземців та осіб без громадянства, які допомагали піздрозділам в антитерористичній операції, а також визнати “іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності України такими, що перебувають на законних підставах на території України, та надати їм можливість одержати посвідку на тимчасове проживання в Україні на час участі в захисті територіальної цілісності та недоторканності України”.

Законопроект також передбачає встановлення обмежень щодо добровільного або примусового повернення таких іноземців та осіб без громадянства до держави-агресора або країн, що не визнають територіальну цілісність України або підтримують агресію проти України. Цей пункт став відповіддю авторів на ситуацію з Тимуром Тумгоєвим, якого нещодавно видала Росії за запитом ФСБ українська Генпрокуратура.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: