Магазин “Цитрус” оштрафували за сексистську рекламу

Дата: 19 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Держпродспоживслужба оштрафувала відомий інтернет-магазин “Цитрус” на 7 тисяч гривень за сексистську рекламу. 

Відповідне рішення задовольнив Одеський окружний районний суд. 

Приклад сексистської реклами, яку розповсюджував магазин 

Скаргу до Держпродспоживслужби подала організація “Ліга захисту прав жінок “Гармонія рівних”. Активістки ще у березні минулого року звернули увагу відомства на сексистську рекламу, яку компанія розповсюджувала у себе на офіційному сайті.

“Натяки “нижче поясу” та відвертий глум над жінками стали своєрідним фірмовим почерком компанії. Тиражуються рекламні гасла на кшталт “Взяла кредит, а не те, що ти подумав”, “Розмір твого резюме – це не головне”, “Подарунок кращий за кекс” тощо. Як правило, все це супроводжується еротизованими зображеннями жінок”, – зауважували вони.

Такими діями, за словами активісток, магазин порушує частину 3 статті 7 та частину 1 статті 8 Закону України “Про рекламу”, де йдеться про те, що “реклама не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності та вміщувати твердження, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також такі, що дискредитують товари інших осіб”.

Під час судового розгляду від компанії ТОВ “Помаранч”, яка володіє інтернет-магазином, намагались отримати документи про вартість сексистської реклами, але власники бізнесу проігнорували цю вимогу. В підсумку суд погодився з Держпродспоживслужбою, яка позивалась проти компанії, та активістками, і визнав, що “Цитрус” порушив дві статті вищезгаданого закону.

Активістки Ліги вже відреагували на рішення суду та назвали його “важливим прецедентом покарання великої торгівельної мережі за сексизм в рекламі”, однак відзначили, що сума штрафу за подібну рекламу в Україні залишається незначною, а тому закликали внести зміни до законодавства, що регулюють це питання. Зокрема, чітко прописати, що можна вважати дискримінацією в рекламі, аби законодавство не можна було трактувати двояко, наділити контролюючі установи повноваженнями, які дозволять їм ефективно боротися з дискримінаційною рекламою, а також збільшити штрафні санкції, щоб вони були дієвими, а у рекламодавців не виникало спокуси повернутись до тиражування ганебного контенту. 

Як відомо, в Україні компанії часто використовують сексизм, щоб привернути увагу до своєї продукції. Рекламують за його допомогою будівельні матеріаликомп’ютерну техніку та навіть роботу з державними закупівлями. З подібними виявами борються активісти, які надсилають сотні скарг до уповноважених державних установ. 

Читайте докладніше: Плата за сексизм. Чи допоможе новий закон побороти дискримінацію в рекламі?

Центр прав людини ZMINA докладно розповідав про те, як поскаржитися на сексистську рекламу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: