Організаторка дискусії у “Ґендерному клубі” розказала, хто напав на них у п’ятницю

Дата: 26 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Організатори засідання “Ґендерного клубу” в педуніверситеті імені Драгоманова, яке у п’ятницю зірвали невідомі в масках, впізнали у нападниках студентів  університету.

Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук одна з ініціаторок “Ґендерного клубу” Валерія Зубатенко.

За її словами, студент 2-го курсу философского факультету НПУ Олесь Маринович і раніше намагався зірвати засідання “Ґендерного клубу”. Вона додає, що Маринович є членом організації “Традиція і порядок”.

Водночас лідер організації “Традиція і порядок” Богдан Ходаковський заперечив будь-яку причетність до нападу на ґендерний клуб НПУ імені Михайла Драгоманова.

“До приміщення увірвалися троє людей в чорному, в балаклавах. Один з них сказав: “Ми вас закриваємо!”. Я тільки встигла йому відповісти: “Олесь, можеш зняти балаклаву, я і так тебе впізнаю!”… … Це був студент 2 курсу філософського факультету НПУ — Олесь Маринович (фб: Oles Marynovych). Ця ж людина погрожувала до цього чолі студради факультету, що “виб’є йому зуби”, цей же чоловік сказав викладачці, що “так, незгодним з його думкою, він готовий і морди бити, якщо треба”, ножем цієї ж людини зрізали прапор ЄС на минулому ґендерному клубі в “Скло”, і цю ж людину ніяк не покарала адміністрація. У відповідь він направив в мою сторону балончик і без попередження став обприскувати ним все і всіх”, — написала Валерія Зубатенко.

За її словами, у другому нападнику організатори впізнали Артема Олійника, “який приходив вже минулого разу на ґендерний клуб, на якому вже висить гора справ в поліції по нападу”.

Валерія Зубатенко зауважує, що охорона і вахтерки бачили як хлопці перед входом надягали балаклави.

Вона також розповідає, як намагалась з’ясувати особу третього нападника і зірвати з нього маску.

“Я намагалася зірвати з нього шапку ззаду, він тримав її руками. Це відбувалося на виході. Він вирвався, пробіг через двері, і з усієї сили цими дверима вдарив мене. Після удару той самий Олесь спрямував мені з близької відстані балончик в обличчя і натиснув на нього. Я встигла відвернутися, але сильно надихалася перцем, оскільки балончик потрапив мені в рот, через те, що я кричала після удару дверима”, — описує події Валерія.

Вона додає, що поліцію довелось викликати двічі, аби “не чекати 4 години, як минулого разу”.

Водночас на сторінці Фейсбук у Олеся Мариновича був розміщений пост, де він розповідає, що надсилал скаргу до ректорату університету з вимогою заборонити засідання “Ґендерного клубу”.

“Лист надійшов у відповідь на мою скаргу щодо діяльності “Ґендерного клубу” в гуманітарному корпусі НПУ імені М.П. Драгоманова. Поняття “ґендер” не наявне у Конституції України, а лише описане у працях окремої ланки соціологів, які вивчають девіаційну поведінку окремих осіб. У сучасній Україні радикальним лобіюванням “ґендерної теорії” займаються виключно політично заангажовані організації, які отримують фінансування з-за кордону…. …. Також “ґендерна” пропаганда утілює українофобські позиції щодо сім’ї, адже заперечує культуру та сімейні цінності, категорично наголошує на “нормальність гомосексуальних відносин””, — йдеться у листі, скріншот з якого зробив Центр інформації про права людини. (З 26 грудня ці дописи не були доступні для перегляду, а аккаунт Олеся Мариновича не активний).

Оскільки адміністрація університету відмовилась обмежувати діяльність клубу, Маринович закликає “всіх небайдужих долучитись до мого занепокоєння ситуацією та приступити до конкретних правових дій задля збереження справедливості в університеті імені М.П.Драгоманова”.

Нагадаємо, 22 грудня у Києві невідомі в масках зірвали засідання “Ґендерного клубу” в інституті імені Драгоманова. Приблизно через півгодини після початку засідання, о 14:30-14:45, до приміщення заходу забігли троє осіб у масках. Їх ніхто не зупинив, і вони одразу почали прискати з перцевих балончиків всім в обличчя. Найбільше постраждали від балончиків присутні на заході двоє молодих чоловіків. Одному сильно заприскали у вухо, а іншому — в око.

Під час заходу мало відбуватись обговорення на тему ґендерної антропології та ґендерних шаблонів.

Організаторами “Ґендерного клубу” є феміністична ініціатива “Борщ”.

Як зазначено на сторінці заходу, “Ґендерний клуб” — “це безпечний простір без ґендерних стереотипів, в якому всі бажаючі зможуть прояснити для себе, що таке ґендер і як це поняття пов’язане безпосередньо з навколишнього нас дійсністю і нами самим, за допомогою модерації ґендерними дослідницями”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: