ООН: 70% порушень прав людини в Україні пов’язані з катуванням та жорстоким поводженням

Дата: 15 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Співробітники місії ООН з прав людини в Україні виявили, що 70% ймовірних порушень та утисків прав людини, задокументованих з середини травня до середини серпня, були пов’язані з катуваннями, жорстоким поводженням та утриманням без зв’язків із зовнішнім світом.

Про це йдеться у черговій доповіді офісу Верховного комісара ООН з прав людини про ситуацію в Україні, представленій сьогодні в Женеві.

В офісі Верховного комісара вважають основною проблемою вкрай обмежену відповідальність за ці порушення й утиски як з боку українських збройних сил та правоохоронних органів, так і з боку збройних груп на сході країни.

“У справах, пов’язаних з конфліктом, які розглядаються судом, виникають серйозні побоювання щодо дотримання прав на належну правову процедуру та справедливий суд,” – ідеться в доповіді.

У доповіді наголошується, що журналісти особливо піддавалися переслідуванням, враховуючи повідомлення про домагання і залякування, що призводить до самоцензури.

“Журналісти, які висвітлювали конфлікт, або з території контрольованої збройними групами, ставали мішенями онлайн-атак, які здійснюються за мовчазної згоди – і час від часу при відкритій підтримці – високопоставлених чиновників”, – зазначають автори доповіді.

Також зазначається, що свобода слова стала політичним питанням після недавньої відставки заступника міністра інформаційної політики у зв’язку із небажанням уряду розслідувати порушення щодо журналістів.

Нагадаємо, 7 травня на сайті “Миротворець” були оприлюднені персональні данні близько 4 тисяч журналістів, які отримували так звану “акредитацію в ДНР”. При цьому сайт “Миротворець” звинувачував усіх цих журналістів у зраді і співпраці із сепаратистами.

Крім українських журналістів, були оприлюднені дані представників таких ЗМІ, як CNN, AFP, Reuters, BBC, New York Times, Vice News та Al Jazeera.

Європейський Союз закликав українську владу прибрати опубліковані сайтом “Миротворець” особисті дані акредитованих журналістів.

Заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова разом з журналістами, які почали отримувати погрози, активно домагалася закриття сайту. Вона публікувала у своєму Facebook скани отриманих погроз.

Міністр інформполітики Юрій Стець звинуватив свою заступницю у самопіарі.

3 серпня Попова подала у відставку на знак протесту проти атак на журналістів та свободу слова і відсутності відповідної реакції на це.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: