Омбудсмени України та Росії говорили про ув’язнених із Криму, яких не передали 3 березня (доповнена)

Дата: 06 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська та російський омбудсмен Тетяна Москалькової провели неформальну зустріч, на якій вони обговорили долю ув’язнених в Криму.

Про це Москалькова написала на своїй сторінці в Instagram.

“Обговорили переведення ув’язнених з Криму, домовилися про продовження практики спільних візитів і обмін інформацією, а також про відкриття колонок на офіційних сайтах уповноважених з інформацією з питань взаємодії”, – написала Москалькова.

Пізніше прес-служба українського омбудсмена повідомила, що 6 березня в Женеві у рамках проведення Щорічної зустрічі Глобальної мережі національних інституцій з прав людини (GANHRI) відбулась зустріч омбудсменів Лутковської та Москалькової. А напередодні вказаної зустрічі омбудсмени обговорили порядок денний офіційних переговорів.

За даними прес-служби, сьогодні Лутковська і Москалькова обговорили шляхи якнайшвидшої технічної реалізації попередніх домовленостей такого переміщення, розглянули виконання процедури переміщення відповідними державними органами обох держав тощо. Омбудсмани України і РФ повідомили, вказане переміщення відбудеться найближчим часом.

Крім того, було підтверджено бажання обох сторін продовжувати практику взаємних моніторингових візитів до місць несвободи з метою вивчення стану дотримання прав громадян обох країн у цих установах. Так, Валерія Лутковська висловила бажання відвідати Андрія Захтея, Євгена Панова та інших українських громадян, які наразі знаходяться в СІЗО м. Сімферополя, Романа Сущенка, який знаходиться в СІЗО м. Москви, а також інших політв’язнів, які вже відбувають покарання в різних виправних закладах на території Російської Федерації. Також омбудсмани обговорили проблемні питання, пов’язані з етапуванням Станіслава Клиха до Верхньоуральська.

Зі свого боку, Валерія Лутковська запевнила російську колегу у своїй готовності сприяти проведенню аналогічних візитів до громадян РФ, які перебувають у місцях несвободи на території України.

Також сторони домовилися здійснювати обмін досвідом і відкрити розділи на офіційних сайтах Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації з інформацією щодо питань взаємодії.

Водночас, як відомо, 3 березня не відбулась анонсована Мін’юстом передача Києву 12 ув’язнених із Криму.

Як заявили в Міністерстві юстиції Росії, 3 березня передача не відбулась з технічних причин і “має відбутися після узгодження з українською владою нової прийнятної дати”.

В офісі Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України відмовилися коментувати подію, але повідомили, що справа щодо передачі людей “рухається”, повідомляє Крим.Реалії.

Нагадаємо, переговори про переміщення українських засуджених на материкову Україну велись між офісами омбудсменів України та Росії більше двох років.

У травні 2016 року кримські в’язнів звернулися з відкритим листом до керівництва України, у якому вони просили перших осіб держави знайти способи їхнього повернення на материкову Україну.

Водночас у Міністерстві закордонних справ України заявляли про юридичну складність цього процесу, оскільки Росія постійно вимагала, аби Україна та міжнародна спільнота визнавали Крим російським.

24 січня 2017 року Міністерство юстиції Росії повідомило про отриману згоду від української сторони прийняти громадян України, які відбувають покарання в установах ФСВП в Криму.

Раніше представник українського омбудсмена Михайло Чаплига повідомив, що спочатку сторони обговорювали передачу 18 засуджених, але у одного з них виявилося російське громадянство, один звільнився за УДЗ, тому мова йде про передачу 16 ув’язнених з Криму для відбування покарання в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: