Омбудсмен вимагає від СБУ розслідувати публікацію персональних даних журналіста

Дата: 19 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Омбудсмен Валерія Лутковська вимагає від СБУ розслідувати публікацію персональних даних журналіста програми “Схеми: корупція в деталях” Ярослава Бондаренка.

Раніше у ЗМІ потрапили фотографії паспорта та акредитаційної картки журналіста, який знімав народного депутата.

За словами Наталії Седлецької, ведучої програми, Бондаренко хотів зафіксувати зустріч народного депутата Олександра Грановського із впливовими людьми. Охоронець народного обранця (із числа співробітників СБУ) затримав журналіста та сфотографував його документи. Після цього вони опинилися у мережі. Седлецька додала, що нині Грановський намагається через суд домогтися заборони оприлюднювати відео з ним.

Омбудсмен запропонувала СБУ провести службове розслідування щодо правових підстав дій співробітника відомства. 

Лутковська також звернулася до журналістів із закликом дотримуватися балансу між правом на повагу до особистого життя та свободою вираження поглядів. 

“У вказаному випадку опублікування фотографій документів особи є явно надмірним і непропорційним втручанням у сферу приватного життя особи відповідно до мети, яку переслідувала згадана публікація в інтернет-виданні. Так, демонстрація посвідчення особи, яке підтверджує статус журналіста, може бути цілком виправданим, зважаючи на факти, викладені у публікації. У той же час опублікування паспорту з відкритими (не знеособленими) персональними даними журналіста є явно надмірним і непропорційним втручанням у сферу приватного життя”, – наголосила вона. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter