Омбудсман вимагає змін в законодавство, які не допустять порушення права громадян на об’єднання

Дата: 25 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська наполягає на недопущенні порушення конституційних прав громадян на об’єднання у громадські організації, політичні партії та професійні спілки.

Як повідомляє прес-служба Омбудсмана, вона звернулась до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з поданням. У ньому роз’яснюються можливі ризики порушення прав людини через реалізацію окремих положень постанови №99 “Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги”.

Пункт перший цієї постанови ліквідовує юридичних осіб публічного права територіальних органів Міністерства юстиції, тобто, районних, районних у містах, міськрайонних управлінь юстиції. А відповідно до пункту 14 частини першої статті 1 Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”, виключно районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції наділені повноваженнями державної реєстрації об’єднань.

“Прошу розглянути можливість термінової підготовки змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”, якими передбачити дієвий механізм реалізації прав громадян України на об’єднання у громадські організації, політичні партії та професійні спілки. До набрання чинності відповідних змін – вжити заходів щодо недопущення порушення зазначених прав громадян”, – йдеться у поданні прем’єр-міністру.

Як відомо, право на свободу об’єднання у політичні партії, громадські організації та участь у професійних спілках гарантується ст. 36 Конституції України та ст. 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Раніше правозахисники організації “Юридична сотня” закликали громадські організації об’єднатися в асоціацію для захисту військовослужбовців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: