Омбудсман вимагає від Росії змінити список на відвідання в’язнів в Україні, бо не всі з них – росіяни

Дата: 24 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Українська сторона вимагає, щоб Росія внесла зміни до списку на відвідання в’язнів в Україні.

Про це на зустрічі з родинами українських політв’язнів заявила 24 липня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“Російська сторона надала нам список на відвідання 51 особи. Але тільки 13 людей з цього списку мають громадянство Росії. Більше того, дехто з них відмовився від зустрічі з Омбудсманом Росії Тетяною Москальковою”, – повідомила Денісова і додала, що Москалькова вже відвідала сім моряків зі свого списку (йдеться про кримчан із затриманого судна “Норд”).

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко, яка також взяла участь у зустрічі, вказала, що повністю підтримує родини політв’язнів, які обурюються, що й досі не отримують від держави допомоги на оплату адвокатів, які захищають українців і кримських татар в окупованому Криму.

28 червня Парламентська асамблея Ради Європи підтримала резолюцію про українських політичних в’язнів у Росії і в окупованому нею Криму, в якій закликала Росію “невідкладно” звільнити всіх українських політв’язнів і поважати їхні права.

У цілому в Росії та окупованому Криму, за даними правозахисників, утримують понад 70 українських політв’язнів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: