Через брак персоналу та фінансування підопічні Ольшаницького психоневрологічного інтернату живуть у неналежних умовах

Дата: 13 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Через новий порядок фінансування психіатричних інтернатів №92 Київської облдержадміністрації Ольшаницький будинок-інтернат потерпає від кредиторської заборгованості.  

Про це повідомляє кореспондент Центру прав людини ZMINA, який відвідав заклад як монітор Національного превентивного механізму (НПМ). 
 
Інтернат розташований у лісі за 8 км від найближчого села Ольшаниці Рокитнянського району на Київщині. 
 
На момент візиту кредиторська заборгованість сягнула 382 тисяч гривень. Через це в закладі повільно та несвоєчасно вирішуються питання життєдіяльності, зокрема затягується процес підготовки до опалювального сезону, не ремонтуються будівлі. Установа не може своєчасно придбати засоби особистої гігієни для підопічних. 
 
В установі мешкає 120 чоловіків. Із них 34 недієздатні. Монітори НПМ виявили, що адміністрація не забезпечила денної зайнятості підопічних. Лише окрема група мешканців займається в гуртках, відвідує бібліотеку та бере участь у культурно-масових заходах. 
 
Мешканці стверджували, що їм не дозволяють перебувати в житлових кімнатах, бо так співробітникам установи зручніше за ними наглядати. Одна з причин цього – нестача молодшого медичного персоналу, адже в закладі є вакантними 20 відповідних посад. У будинку-інтернаті одна доглядальниця слідкує за 30 чоловіками. 
 
Монітори були вражені, коли побачили, що мешканців закладу тримають у подвір’ї під сонцем. Вони стали свідками, як одному чоловікові стало зле.  
 
У закладу не було перспективного сезонного меню та технологічних карток із приготування страв. На момент візиту кухарі готували м’ясний салат, заправлений майонезом, суп гороховий, гречану кашу та сік. Монітори виявили малу кількість м’яса в засмажці до каші:
 
 
– Скільки ви видали м’яса на піджарку? – запитує співробітницю будинку-інтернату представниця офісу Омбудсмана Олена Прашко
– 9 кг 800 грам. 
– А чому у вас там тільки кістки і сало? Там мало м’яса.
– У нас така наша свинина.
 
Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини планує надіслати пропозиції про усунення виявлених недоліків до Київської обласної державної адміністрації.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: