Облаштування КПВВ на кордоні з Кримом, на яке виділили 100 мільйонів гривень, можуть не закінчити до кінця року

Дата: 16 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Підприємство “Укрінтеравтосервіс” досі не розробило проектну документацію на облаштування контрольних пунктів в’їзду-виїзду “Каланчак” і “Чонгар” на адміністративному кордоні з Кримом, а тому роботи з великою вірогідністю не встигнуть закінчити до кінця цього року.

Про це повідомила голова правління ГО “Крим SOS” Таміла Ташева.

Водночас, за її словами, у Міністерстві інфраструктури активістам повідомили про те, що до кінця листопада – початку грудня цього року планують завершити будівництво на контрольно-пропускних пунктах.

“До закінчення року залишилося два місяці, і звичайно, що це ставить під сумнів розробку документації і загалом закінчення будівельних робіт до кінця 2018 року. До 25 грудня Міністерство інфраструктури має подати звіт про використання коштів”, – зауважила Ташева.

Активісти підкреслюють, що стан КПВВ, на облаштування яких Кабмін виділив 106 мільйонів гривень, досі залишається незадовільним. Останній моніторинг показав, що дороги навколо всіх трьох пунктів перебувають у поганому стані, проте це не єдина проблема.

“На КПВВ “Чонгар” у приміщенні, яке передбачене для надання першої медичної допомоги, відбувається роздрібний продаж, а туалети знаходяться у приватній власності. На КПВВ “Каланчак” з’явилося приміщення автостанції з площадкою, але воно теж знаходиться у приватній власності. Крім того, там з’явилося тимчасове приміщення, в якому знаходяться представники Національної поліції. Вони примусово збирають особисту інформацію у людей, що перетинають КПВВ, хоча надання подібної інформації представникам поліції має бути добровільним”, – розповів аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

Також експерти нагадали про необхідність облаштувати на кордоні центри надання адміністративних послуг.

“Людину мають зустрічати не тільки органи примусу, людину має зустрічати центр надання адміністративних послуг. Це психологічно має бути таким моментом, коли людина розуміє, що держава про неї опікується”, – наголосив адвокат кримської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Херсоні Віктор Вуйко.

У жовтні очільник МВС Арсен Аваков  обіцяв, що нові пункти пропуску “Каланчак” і “Чонгар” на адмінкордоні з Кримом можуть запрацювати вже цього року. Також чиновники говорили про те, що нові пункти пропуску матимуть удвічі більше пропускних вікон та автомобільних проїздів, в окремій зоні розмістять приміщення Центру надання адміністративних послуг та автостанцію з ліцензованими перевізниками.

У серпні на Донбасі на реконструкцію закрили КПВВ “Станиця Луганська”. Чиновники розповідали, що нові пункти матимуть більше вбиралень і будуть пристосовані для людей з інвалідністю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: