НСЖУ закликає, аби Рада з питань свободи слова при президенті почала роботу зі звіту силовиків про вбивство Шеремета

Дата: 19 Липня 2019
A+ A- Підписатися

НСЖУ закликала розпочати роботу новоствореної Ради з питань свободи слова при президентові України зі звіту правоохоронців щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, яке скоїли ще у 2016 році. 

Про це йдеться у заяві на офіційному сайті спілки. 

Журналісти вітають ініціативу створення ради, проте нагадують, що резонансне вбивство Шеремета залишається нерозкритим вже три роки. 

“Попри неодноразові публічні обіцянки високопосадовців, злочин за три роки не розслідуваний, замовників убивства не названо, винних не покарано. Саме тому звіт керівників силових структур про перебіг розслідування є вкрай актуальним. За часів попереднього Президента відповідна Рада збиралась украй нерегулярно, працювала непублічно і діяла неефективно. Водночас такий публічний майданчик важливий як місце, де чиновники, народні депутати й представники широкого кола громадських організацій і міжнародного співтовариства зможуть об’єднати зусилля, щоб зупинити і подолати системну безкарність за злочини проти журналістів, удосконалити закони, пов’язані з журналістською діяльністю та захистом свободи слова”, – наголосив голова спілки , Сергій Томіленко

У НСЖУ нагадали, що сьогодні питання фізичної безпеки журналістів в Україні стоїть вкрай гостро:

“Відсутність прогресу в розслідуванні справи Шеремета, справ побиття журналістів у часи Євромайдану  та нападів у останні роки – це тривожний показник загальної безкарності за злочини проти журналістів”.

Нагадаємо, що з початку поточного року експерти Інституту масової інформації вже зафіксували 116 випадків порушень свободи слова. При цьому більшість цих порушень стосувалася фізичної агресії. Лише за цей рік в Україні сталась низка гучних нападів на журналістів: у червні у лікарні, не прийшовши до тями після нападу невідомих, помер черкаський жураналіст Вадим Комаров, а в Харкові під час сутичок на ринку “Барабашово” група молодиків жорстоко побила оператора 24-го каналу Вадима Макарюка. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: