НСЖУ відкрила “гарячу лінію” для журналістів, які працюватимуть на парламентських виборах

Дата: 16 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Національна спілка журналістів України відкриває “гарячу лінію” для журналістів, що працюватимуть на позачергових парламентських виборах 21 липня. 

Про це повідомляє пресслужба спілки. 

До експертів, що працюватимуть на гарячій лінії за телефоном (044) 234-49-60 або 050-493-68-88, може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів. Також у НСЖУ нагадали, що з питаннями щодо порушень прав журналістів можна звертатись й через фейсбук-сторінки голови НСЖУ Сергія Томіленкопершої секретарки НСЖУ Ліни Кущ та прессекретарки НСЖУ Світлани Лазоренко.

“У день голосування тисячі журналістів працюватимуть на інформаційній передовій – висвітлюватимуть перебіг виборів та підрахунок голосів на дільницях, але оскільки не всі політичні штаби кандидатів-мажоритарників налаштовані на чесну боротьбу, що підтверджується випадками поширення “чорнухи” або нападами на активістів у регіонах, то насамперед працівникам ЗМІ слід подбати про власну безпеку і про усвідомлений захист своїх прав”, –  зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

У організації також засудили практику надання стороннім особам посвідчень журналістів і закликали політичні штаби і редакції ЗМІ не зловживати правом перебування журналістів на виборчих дільницях.

“Справжніх журналістів закликаємо в день виборів фотографувати на дільницях журнали реєстрації працівників ЗМІ та оприлюднювати в соціальних мережах, передавати в НСЖУ факти присутності псевдокореспондентів”, – йдеться у повідомлені. 

ДОВІДКА: Робота журналістів на виборчих дільницях під час голосування і підрахунку голосів регламентується Законом України “Про вибори народних депутатів України” (стаття 34). Щоб скористатися цим правом, журналісту необхідно пред’явити посвідчення. Єдине обмеження: на дільниці можуть одночасно перебувати не більш як два працівники одного ЗМІ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: