Незаконний призов, теракт, штрафи та суди: яким був 2018 рік в окупованому Криму

Дата: 28 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

У 2018 році російська влада в окупованому Криму відкрила 44 нових кримінальних справи за політичними мотивами.

Про це йдеться у звіті Кримської правозахисної групи “Окупація Криму та права людини – підсумки 2018 року”.

Активісти підготували звіт на основі щомісячних моніторингів, які вони проводять уже не перший рік. Автори згадали про Керченську трагедію в коледжі, яка забрала життя понад 20 людей, та мілітаризацію півострова, що, зокрема, могла стати однією з причин теракту.

У поточному році в Криму продовжилися переслідування інакодумців:

“37 людей було позбавлено волі за політично вмотивованими кримінальними справами. З них 13 цивільних осіб та 24 військовополонених. Також проти 44 людей відкриті нові політично мотивовані кримінальні справи. Дев’ять людей позбавили волі у рамках адміністративних справ”.

Тисне окупаційна влада й на релігійні спільноти. Так, щонайменше 17 штрафів присудили за “незаконну місіонерську діяльність” на загальну суму 285 000 рублів. Також цього року відкрили перші кримінальні справи проти “Свідків Єгови”.

Досі в Криму переслідують людей за участь у мирних зібраннях: мінімум один адмінарешт на п’ять діб за участь у мирному зібранні та штрафи на загальну суму не менше 25 000 рублів за участь в акціях нарахували правозахисники.

Автори звіту згадали про нове законодавче обмеження за несвоєчасне подання повідомлення про проведення мирного зібрання, незазначення мети заходу або неповідомлення про відмову від його проведення. Відтепер за цей “злочин” людей на півострові карають штрафами. Також нагадали активісти й про постанову так званої влади Севастополя № 830-ПП про скорочення кількості дозволених місць для проведення мирних зібрань.

Нагадаємо, що в жовтні цього року прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з юристами Кримської правозахисної групи, Регіонального центру з прав людини та Українською Гельсінською спілкою з прав людини передали звернення щодо незаконного призову кримчан до армії Росії до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Тільки за цей рік щонайменше 5800 осіб призвали до лав російської армії. Так звані суди на півострові встигли за цей час винести 34 вироки за ухилення від служби.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: