На всеукраїнську акцію “Хто замовив Катю Гандзюк?” вийшли люди в 50 містах країни та світу

Дата: 20 Травня 2019
A+ A- Підписатися

До всеукраїнської акції “Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк?”, яка пройшла 18 травня, приєдналися люди з понад 50 міст країни та світу. 

Про це повідомляють активісти ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?” у Facebook.

Люди виходили з плакатами на вулиці своїх міст і вимагали покарати виконавців і замовників нападів та вбивств громадських активістів. Акції 18 травня відбулися в Києві, Одесі, Херсоні, Харкові, Маріуполі, Слов’янську, Львові та багатьох інших містах України. З плакатами, які закликали покарати вбивць Гандзюк, виходили люди й за кордоном, наприклад у Празі, Страсбурзі, Лондоні, Берліні, Брюсселі, Варшаві, Стенфорді, Парижі та Нью-Йорку.  

“Ми ще раз показали, що, коли існує смертельна небезпека для активної частини суспільства, ми здатні об’єднатися незалежно від особистих інтересів, політичних поглядів, ідеологічних переконань”, – зазначили згодом активісти. 

На акції в Києві виступив батько Катерини Віктор Гандзюк, який нагадав, що президент Петро Порошенко та очільник ГПУ Юрій Луценко збрехали, коли обіцяли довести справу до кінця та покарати виконавців, організаторів і замовників. 

“Розслідування саботуються та закриваються. Система покриває відповідальних за зрив розслідувань на всіх рівнях – у правоохоронних органах, у місцевих адміністраціях, у політичних командах”, – розповідали активісти. 

На акціях активісти адресували питання про покарання винуватців убивства Гандзюк уже до новообраного президента Володимира Зеленського:

“Балотуючись, Володимир Зеленський вимагав від Петра Порошенка покарати вбивць Катерини Гандзюк. Тепер ця політична відповідальність у руках новообраного президента. Його команда має всі інструменти, аби знести “стару політичну кришу” тих, хто нападає, вбиває, саботує та “не має повноважень”.

Наразі владу та правоохоронців закликали не замовчувати статистики замовних нападів на громадських діячів, звільнити з посад усіх відповідальних за провал розслідувань нападів на активістів, показово та справедливо притягти до відповідальності все коло замовників, виконавців, саботажників розслідування вбивства Катерини Гандзюк.

Як відомо, Катерина Гандзюк померла в лікарні 4 листопада після того, як 31 липня її облили сірчаною кислотою. Того ж дня поліція змінила кваліфікацію справи із замаху на злочин на умисне вбивство. У справі затримали п’ятеро людей. Нещодавно Генеральна прокуратура передала до суду обвинувачення стосовно них.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: