Школі-інтернату на Сумщині потрібні кошти на спортзал та реабілітаційні кімнати для дітей з розладами

Дата: 18 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Глинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат на Сумщині потребує фінансування для побудови спортзалу та розширення реабілітаційного простору для дітей із психічними розладами та легкою розумовою недостатністю.

Про це повідомляє кореспондент Центру прав людини ZMINA, який з групою моніторів Національного превентивного механізму відвідав інтернат. 

Загалом заклад справив на моніторів приємне враження. Його персонал впроваджує інноваційні підходи та програму “Нова українська школа”. Однак у школі потрібно обладнати сенсорну кімнату та забезпечити окреме приміщення для психолога.

Колектив і діти залучені до волонтерської діяльності – плетіння сіток, виготовлення патріотичної символіки, пошиття білизни та написання листів для військовослужбовців ООС.

Монітори НПМ відзначили індивідуальний підхід колективу до учнів і роботу на позитивний результат. У закладі відчувається домашня атмосфера. Цьому сприяє поділ великих спалень на маленькі та створення особистого простору для дітей.

Водночас заклад потребує системної роботи з навчання помічників вихователів, з якими діти залишаються на ніч. Вихованці нарікають, що окремі працівники кричать на них, ставлять їх за непослух у куток, обмежують відвідування туалету ввечері та на тривалий час у піжамі виводять з кімнати в коридор.

Окрім цього, монітори виявили протиправне надання медикаментозного лікування одному з вихованців. Після того як дитину виписали 25 лютого 2019 року зі стаціонарного лікування в обласній психіатричній лікарні № 1, їй щоденно видають принесені мамою пігулки “Галлопріл”. На момент візиту в школі-інтернаті не було призначення лікаря-психіатра на такі ліки.   

Школа-інтернат потребує також юридичних послуг центру безоплатної правової допомоги, аби забезпечити право вихованця із числа дітей-сиріт на спадщину, яку він втратив через помилку в судовому рішенні.

Водночас інтернат не забезпечив доступом до телефонів тих вихованців, які не мають мобільних пристроїв.

У Глинській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті навчаються 97 дітей із психічними розладами та легкою розумовою недостатністю. З них п’ятеро позбавлені батьківського піклування, одна сирота, а 78 дітей походять з родин зі складними життєвими обставинами.

Офіс Омбудсмана надішле звіт з рекомендаціями про усунення недоліків і вирішення проблемних питань керівництву Сумської обласної державної адміністрації. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: