На Львівську облраду подали до суду через заборону російського культурного продукту

Дата: 16 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Адвокат Роман Лихачов подав до Львівського окружного адміністративного суду на Львівську обласну раду через введення так званого мораторію на російськомовний культурний продукт, який чиновники ухвалили у вересні.

Про це Лихачов повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Скасувати рішення Львівської облради, на думку адвоката, слід, адже воно порушує статтю 10 Конституції України, яка говорить, що єдиною державною мовою в Україні є українська, а держава забезпечує всебічний її розвиток і функціонування в усіх сферах суспільного життя на всій території країни.

“Вважаю Україну правовою державою, поділяю цінність державної української мови і розумію, що йде війна, але не вважаю правильним нехтувати нормами Конституції України. Нехай мене і Львівську обласну раду розсудить суд”, – написав Лихачов.

У вересні Львівська облрада запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. Депутати тоді рекомендували органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення мораторію на “публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах” до моменту повного припинення окупації території України.

Координатор проекту “Без кордонів” Максим Буткевич у коментарі Центру інформації про права людини тоді зауважив, що таке рішення депутатів порушує Конституцію:

“Саме це рішення недолуге, абсурдне і просто незаконне. Воно порушує права і російськомовних громадян України, і неросійськомовних громадян – споживачів російськомовного культурного продукту, й іноземних громадян, які проживають на території України. Воно є дискримінаційним, а політично – просто подарунком тим, хто старанно створює імідж України як неправової держави, де порушуються права меншин”.

Згодом аналогічне рішення ухвалили депутати в Тернополі та Житомирі

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: