На Львівщині керівник Держівської виправної колонії не впустив у заклад моніторів НПМ

Дата: 01 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Держівська виправна колонія №110 не впустила моніторів Національного превентивного механізму (НПМ). 

Як повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, подія сталася 28 лютого.

Повідомляється, що заклад з моніторинговим візитом мали відвідати представниця Омбудсмана в Західному регіоні Світлана Семчишин та регіональний представник Уповноваженого у Львівській області Руслан Клапчук, однак їх не допустили співробітники колонії. 

“У телефонній розмові керівник установи Андрій Гнатів категорично заперечив у допуску представників на територію вказаної установи, аргументуючи це відсутністю засуджених”, – йдеться в повідомленні.

На місце події правозахисники викликали поліціянтів та написали заяву про перешкоджання діяльності Уповноваженого та його представників. Найближчим часом до суду надішлють складений протокол про адміністративне правопорушення в порядку ст. 188-40 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

В офісі Омбудсмана наголошують, що це є невиконанням керівником установи вимог частини 2 статті 22 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”. Ця норма зобов’язує органи державної влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання громадян, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, посадових та службових осіб, співпрацювати з Уповноваженим і надавати йому необхідну допомогу.

Повідомляється, що через цю подію офіс Омбудсмана надішле відповідне подання до міністра юстиції України Павла Петренка.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року суд у Херсоні визнав винним головного лікаря Херсонської обласної лікарні “Хоспіс”, який не надав спостерігачам НПМ необхідних документів для моніторингу дотримання прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: