“Мовчання влади вбиває” – півсотні громадських організацій вимагають від Порошенка визнати репресії проти активістів та скликати РНБО

Дата: 26 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Друзі та захисники постраждалих від нападів активістів 26 вересня оприлюднили відкриту заяву з вимогами до української влади та анонсували “Ніч на Банковій” під адміністрацією президента  – акцію солідарності з громадськими діячами, численні напади на яких не розслідуються належним чином, а замовники залишаються непокараними.

Відкрите звернення ініціатори опублікували у Фейсбук-події “Ніч на Банковій. Мовчання вбиває”.

“Останні місяці країну захлеснула хвиля спланованих нападів на активістів, і ми спостерігаємо їхнє тотальне ігнорування з боку органів правопорядку, що починають діяти тільки під тиском громадськості. З 2017 року було скоєно 55 нападів на представників третього сектору”, – йдеться у відкритому зверненні, під яким  підписалися півсотні громадських організацій та ініціатив, а також десятки політичних партій та окремі діячі.

Підписанти підкреслюють, що президент України досі ніяк не відреагував на проблему системних атак на активістів, а правоохоронні органи “лише імітують бурхливу діяльність, яка допомагає уникнути покарання злочинцям і збільшує насилля з кожним днем”.

“Так далі не може тривати в країні, яка пережила Революцію Гідності”, – констатують ініціатори звернення. “У зв’язку зі зростанням інтенсивності нападів всередині країни” вони вимагають провести позачергове засідання Ради національної безпеки та оборони України та створити у ВР тимчасову слідчу комісію для розслідування нападів на активістів у 2017–2018 роках “із обов’язковим представництвом паритетної участі в її роботі представників громадянського суспільства”.

Окремий пункт стосується і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова: від нього вимагають невідкладного звіту у Верховній Раді, а від керівників правоохоронних органів – “оперативного та ефективного розслідування кримінальних проваджень стосовно нападів на активістів зі звітуванням на кожному етапі перед громадськістю”. Серед вимог до влади активісти також згадують необхідність “налагодження комунікації, оприлюднення позицій і проблем у зв’язку із загостренням ситуації і впливу на неї президентських виборів”.

Підписанти звернення обіцяють, у разі ігнорування їхніх вимог, захищати власну безпеку “всіма доступними засобами”. Відтак друзі та захисники потерпілих, йдеться в заяві, збираються 27 вересня о 18.00 на акцію під адміністрацією президента і кличуть усіх небайдужих долучитися до “Ночі на Банковій”.

У відповідній події (https://www.facebook.com/events/424248708101505/), опублікованій у мережі Фейсбук, понад тисяча користувачів уже підтвердили свою участь, а ще 4,1 тисячі українців позначили свою зацікавленість у заході.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: