Місія ЄС витратить 2 млн євро на реформи правоохоронних органів в Україні

Дата: 07 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) у 2016 році витратила понад мільйон євро на проекти, спрямовані на реформу правоохоронних органів в Україні, а цього року планує подвоїти суму.

Про це заявив голова КМЄС Кястутіс Ланчінскас в інтерв’ю “Європейській правді”.

“За рік ми підготували понад 300 тренерів у різних регіонах – це переважно поліцейські, співробітники сервісних центрів МВС, – а в новому році ми будемо повертатися до цих регіонів і оцінювати роботу тренерів, щоб допомогти їм. Звісно, на нашу діяльність вплинула бурхлива політична ситуація минулого року: змінилися уряд, генпрокурор, глава поліції. Але я все одно вважаю, що ми досягли великого прогресу”, – заявив він.

За словами Ланчінскаса, цього року закінчується мандат місії, і зараз у Брюсселі розглядається питання продовження мандата.

“Я думаю, що буде позитивне рішення, а отже, ми працюватимемо ще не один рік”, – сказав він.

У разі позитивного рішення, КМЄС почне з впровадження трьох великих проектів.

“Спільно з данським агентством DANIDA ми вже починаємо великий антикорупційний проект. Крім того, я сподіваюся, що в найближчому майбутньому спільно зі шведською національною поліцією почнемо другий проект, з оновлення поліцейських дільниць”, – сказав глава КМЄС.

За його словами, йдеться про створення 20 зразкових поліцейських дільниць у чотирьох регіонах.

Крім того, за словами глави місії, зараз іде фінальна стадія затвердження великого трирічного проекту у сфері верховенства права, в якому місія буде відповідальна за імплементацію компонента, пов’язаного з розвитком правоохоронних органів.

У виданні наголошують, що КМЄС працює в Києві незалежно від представництва ЄС, займаючись лише одним напрямком – реформа українських правоохоронних органів. До цього списку входять не тільки поліція, але й прокурорська система, НАБУ, НАЗК, прикордонники, СБУ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: