Микола Семена закликав ОБСЄ створити правову структуру із захисту громадянських свобод і прав людини в Криму

Дата: 23 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Кримський журналіст Микола Семена, проти якого російське ФСБ порушило кримінальну справу за нібито заклики до порушення територіальної цілісності Російської Федерації, звернувся до учасників щорічного форуму ОБСЄ з людського виміру в Варшаві.

Заяву озвучив адвокат Семени Олександр Попков під час заходу Центру інформації про права людини, присвяченому свободі слова в Криму, яке відбулося сьогодні в рамках форуму ОБСЄ.

Автор заяви Микола Семена навів численні випадки сваволі російської влади в Криму.

“При цьому моя кримінальна справа, – твердить Микола Семена, – як і справи моїх колег, є тільки частиною широкого процесу наступу влади Росії на права громадянського суспільства і прав людини. У країні, де насильницьки знищена політична опозиція, на прикладі Криму зараз відпрацьовуються методи насильницького придушення всіх громадянських свобод”.

Микола Семена вважає, що “свавілля репресивної системи в Криму повинно бути припинено”. Однак наголошує, що  “цього не станеться без міжнародного правового контролю за ходом наших справ і за правової ситуації в Криму”.

“Можливості України щодо захисту своїх громадян в Криму обмежені російською військовою присутністю і відмовою правозахисникам у доступі на півострів, – продовжує далі журналіст. – Більш того – глибина російських репресій досягла такого рівня, що протистояти їм зможе тільки широка міжнародна солідарність правозахисників. Ефект принесло б створення міжнародної правової структури із захисту громадянських свобод і прав людини в Криму, яка взяла б під контроль хід всіх політичних процесів, зробила б юридичну підтримку репресованим активістам, брала участь би в судових засіданнях, доводила б до відома світової громадськості інформацію про всі порушення прав людини і громадянських свобод. Я впевнений, що всі разом ми зможемо відстояти людські права кримчан і їх громадянські свободи”.

Повний текст звернення читайте тут.

Нагадаємо, навесні у Криму пройшли масові обшуки, у тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії, Радіо Свобода та інших видань. Відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою у закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому покидати півострів.

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переслідуванням громадян України в анексованому Криму, зокрема, журналіста Миколи Семени, і закликало припинити тиск на нього.

23 серпня захист Миколи Семени закликав ФСБ випустити його з Криму на лікування.

До цього відпустити Миколи Семену на лікування до Києва у російської влади зажадала Міжнародна і Європейська Федерація журналістів (МФЖ і ЄФЖ). Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади “відмовитися від необґрунтованих звинувачень проти Семени”. Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом – дорівнюють нулю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: