“Ми ж рухаємось у Європу?!”: Всеукраїнська спілка парамедиків закликає не викликати швидку до бомжів та інших “асоціалів”

Дата: 23 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Всеукраїнська спілка парамедиків опублікувала звернення, де закликала людей не викликати карети швидкої допомоги до “асоціальних” людей, зокрема бомжів та людей із алкогольною та наркотичною залежністю.

Заяву організація опублікувала на своєму сайті та на сторінці у Facebook, але із соцмережі згодом заява була видалена.

Автор заяви Ярослав Вус обґрунтовує свою позицію тим, що “асоціальні люди” не сплачують податків.

“Проходячи повз асоціальну людину (нагадаю, асоціальна — це та, яка відмовилася від соціуму, не працює і не платить податки, за які живуть всі державні сфери — пожежні, лікарі, поліція) — бомжа, алкоголіка, наркомана, переважна більшість псевдосвідомих громадян подумає, що людині погано, адже вона лежить, і викличуть 103. Цим абсолютно необґрунтованим викликом швидкої ви позбавляєте чиюсь матір чи чиюсь дитину допомоги. В той час як десь помиратиме маленька дитина, бригада швидкої буде возитися з бомжем, забере його в карету швидкої, де він обов’язково сходить у туалет. Потім бригада змушена везти асоціала в лікарню, де на сусідньому ліжку може лежати ваша матір чи дитина і нюхати цього чудового пацієнта. Отак бригади змушені вчиняти, коли надходить виклик від такого псевдосвідомого українця”, – йдеться в заяві.

На думку автора, не викликати бомжу швидку означає застосувати “європейський алгоритм дій” у подібних випадках:

“Перевіряємо стан його свідомості: заговоріть до нього і потрусіть за плечі (в рукавичках!!! які мають бути з вами!!!), і тут в 99.9% випадків ви почуєте лайку від пацієнта, і зрозумієте, що йому швидка не потрібна”.

Також у саркастичній формі автор заяви радить людям, які хочуть допомогти вразливим групам населення, замість виклику швидкої “підняти, поцілувати, забрати додому, помити, дати грошей та нагодувати” безхатченка.

“Саме це і є допомога. Бомжі – не медична проблема, а соціальна”, – продовжує він.

У коментарі Центру інформації про права людини активістка ГО “Емаус-Оселя”, яка надає допомогу людям, що втратили оселю, Наталя Саноцька зазначила, що заява спілки – це типова мова ненависті.

“Це практика звинувачення жертви, перекидання вини за те, що швидкі не надають допомоги людям, на бездомних людей. Такі дописи можуть призвести до того, що людина вмиратиме на вулиці (чи бездомна чи домна), а ніхто не звертатиме уваги”, – сказала вона.

Також активіста наголосила, що автор заяви “явно не обізнаний у причинах, які приводять до бездомності”. При цьому Саноцька розповіла, що останнім часом подібних заяв стає дедалі більше.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: