“Медіарух” засудив спроби суддів ОАСК отримати‌ ‌доступ‌ ‌до‌ ‌телефону‌ ‌журналістки-розслідувачки

Дата: 28 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Члени “Медіаруху” за усвідомлений вибір” засудили будь-які спроби незаконного стеження за журналістами та закликали розслідувати ‌спроби‌ ‌суддів‌ ‌ОАСК‌ ‌‌отримати‌ ‌доступ‌ ‌до‌ ‌телефону‌ ‌розслідувачки ‌Євгенії Моторевської‌.

Заяву опублікували на сайті “Детектор медіа”.

Наприкінці липня НАБУ і САП звинуватили голову ОАСК Павла Вовка та його колег у створенні злочинної організації для захоплення державної влади. Як доказ правоохоронці виклали 45-хвилинне відео із записами розмов, ймовірно, Вовка та його колег. Саме на цих плівках вдалось почути, що судді ОАСК намагалися дізнатися з ким розмовляла телефоном журналістка «Слідства.Інфо» Моторевська використовуючи, як зазначають у своїй заяві члени “Медіаруху”, з високою ймовірністю, протиправні методи здобуття такої інформації, без відповідного рішення суду. 

Керівники суду зацікавилися даними про контакти журналістки після того, як Моторевська підготувала матеріал про святкування заступником голови суду Євгеном Абловим дня народження в ресторані «VaBene» в центрі Києва 13 квітня 2019 року. За даними НАБУ, після виходу матеріалу Аблов питав у Вовка, чи можливо отримати дані про дзвінки журналістки за 13 квітня й кількома днями раніше.  

“Подібна діяльність посадових осіб суду не має нічого спільного зі здійсненням неупередженого і справедливого правосуддя, тому закликаємо українські органи правопорядку до невідкладного та прозорого розслідування цього факту й притягнення винних осіб до відповідальності”, – наголошують члени “Медіаруху”. 

Як відомо, Окружний адміністративний суд міста Києва вирішує спори з державою. Активісти вже не перший рік наголошують на тому, що корумпований суд фактично може керувати країною.

Минулого року голова суду Павло Вовк став фігурантом так званої вовчої справи, коли НАБУ оприлюднило аудіозапис телефонних розмов, у якому йдеться, що він і деякі судді втручались у діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Для того, щоб уникнути обов’язкового кваліфікаційного оцінювання, їм були потрібні лояльні члени в комісії. Тож за втручання Вовка двох її учасників замінили наперед визначеними переможцями конкурсу за квотою Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та Державної судової адміністрації.

Питання в активістів викликає й заступник Вовка Євген Аблов. Він відомий тим, що 9 грудня 2013-го прийняв позов від громадянина, якому барикади на Майдані “перешкоджали вільно пересуватися”. Той просив зобов’язати спецпідрозділ “Беркут” припинити правопорушення щодо блокування доріг. Менш ніж за дві години Аблов видав позивачеві ухвалу, якою заборонив “будь-яким особам вчиняти дії щодо блокування будь-яким способом” усіх вулиць, де відбувались акції протесту. Згодом спецпідрозділ “Беркут” та внутрішні війська зробили невдалу спробу штурму Майдану.  

Окрім цього, судді ОАСК відомі тим, що відсторонили від обов’язків в. о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, заборонивши їй вчиняти будь-які дії як очільниці відомства. У результаті під загрозою опинилося відправлення великої партії життєво необхідних ліків до регіонів. Також суд розглядав позови звільнених унаслідок проведення атестації співробітників поліції Києва та Центрального апарату, зокрема одіозних департаментів протидії наркозлочинності та захисту економіки. За словами самого Павла Вовка, поновлено було близько 90% звільнених поліцейських.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter