Лутковська просить російського омбудсмана вплинути на сайт, який поширив персональні дані журналістів

Дата: 26 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Тетяни Москалькової щодо публікації на сайті  http://tribunal-today.ru персональних даних громадян України, а саме: прізвищ, імен, по батькові, дат народжень, фотографій тощо.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого.

“Публікація таких даних є незаконним втручанням у реалізацію права кожної людини на приватність, яке гарантоване статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Опубліковані дані про фізичних осіб також є об’єктом захисту відповідно до Конвенції про захист фізичних осіб при автоматизованій обробці персональних даних”, – зазначається у листі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Лутковська наголосила, що публікація персональних даних громадян України на вищезгаданому Інтернет-ресурсі здійснюється незаконно і з очевидно неправомірною метою. Крім того, поширення такої інформації на загальнодоступному Інтернет-ресурсі може становити ризик для життя і безпеки осіб, інформація про яких опублікована на ньому.

“У зв’язку з тим, що сайт http://tribunal-today.ru  зареєстрований на домені .RU, прошу Вас в рамках компетенції вжити заходів з метою припинення незаконного розповсюдження персональних даних громадян України на вищезгаданому Інтернет-ресурсі”, – зазначила Валерія Лутковська.

Нагадаємо, персональні дані більше 20 українських журналістів розмістив сепаратистський веб-сайт “Трибунал. Возмездие настанет”.

В розділі “Украинский пропагандист” розміщені фотографії працівників ЗМІ та копії їхніх посвідчень. Найбільше даних розміщено про журналістів “1+1”, “5 каналу”, “NewsOne” та телеканалу “До ТеБе” (Донецька регіональна дирекція Національної телекомпанії України), у списку є також кореспонденти каналів ICTV, “112 Украина”, “Інтер”, сайту “Обозреатель”, BBC та інших.

Телеканал “До ТеБе” вбачає зв᾽язок між хакерською атакою на сторінку прес-центру штабу АТО у Фейсбуці й електронну пошту та потраплянням персональних даних журналістів до списків “ДНР”. Редакція нагадує, що 5 жовтня хакери зламали сторінку прес-центру штабу АТО у Фейсбуці та електронну пошту. Прес-центр здійснює акредитацію журналістів для роботи на лінії зіткнення. Напередодні журналісти телеканалу “До ТеБе” проходили таку акредитацію.

Водночас, речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська заявляє, що сепаратисти сайту “Трибунал” отримали дані українських журналістів не від СБУ, повідомляє “Детектор медіа”.

Також Гітлянська припускає, але не стверджує, що сепаратисти могли вільно отримати цю інформацію з інших джерел.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter