Лутковська хоче, щоб військовослужбовці та поліцейські підмітали вулиці, якщо завинили

Дата: 04 Травня 2017
A+ A- Підписатися
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Конституційного Суду з поданням не дозволити створювати окремі привілейовані групи серед службовців.
 
У поданні Валерія Лутковська оскаржує положення частини першої ст. 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) та частини другої ст. 45 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України. 
 
На переконання офісу Омбудсмана ці норми порушують конституційну вимогу рівності перед законом. 
У подані вказується, що військовослужбовці, військовозобов’язані, резервісти під час проходження зборів, рядовий і начальницький склад Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту і Державної служби спецзв’язку та захисту інформації та поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення відповідно до дисциплінарного статуту.
 
Тож до цих службовців наразі не можуть бути застосовані громадські роботи, виправні роботи та адміністративний арешт.
“Законодавець створив окремі привілейовані групи людей, які не несуть відповідальність за вчинення адміністративних правопорушень на рівні з іншими особами, а несуть відповідальність за такі правопорушення у порядку, встановленому відповідними дисциплінарними статутами”, – йдеться у повідомленні, поширеному прес-службою Омбудсмана.
В офісі Уповноваженого переконані, що особливості порядку притягнення до відповідальності можуть бути виправданими, якщо “характер виконуваної роботи, служби виправдовує відмінні від загального порядку правила”.
 
“Однак такі відмінності мають переслідувати легітимну мету і за своїм обсягом та характером бути виключно необхідними для досягнення поставленої мети”, – сказано в повідомленні. 
 
Оскільки законодавство вже передбачає несення вказаними особами відповідальності за певні правопорушення, тож немає підстав створювати інші умови для певної категорії громадян.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter