Лутковська хоче, аби прикордонники носили відеореєстратори під час спілкування із шукачами притулку

Дата: 15 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Омбудсман Валерія Лутковська вважає, що прикордонники мають носити відеореєстратори під час спілкування із шукачами притулку. Це унеможливить їх бездіяльність, коли іноземці заявляють про бажання отримати статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.

Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, таку думку Лутковська висловила після виступу юридичної консультантки громадської організації “Право на захист” Анни Бабко.

Бабко розповіла, що у квітні 2017 року прикордонники протягом 10 діб утримували 17-річного громадянина Сомалі в приміщенні для транзитних пасажирів аеропорту “Бориспіль”.

Вони не допускали хлопця до процедури розгляду надання йому статусу біженця. Його передали представникам територіального органу Державної міграційної служби та виконавчому комітету Бориспільської міської ради як органу опіки та піклування лише після втручання офісу Уповноваженої Верховної Ради з прав людини

Омбудсман Валерія Лутковська

“Відеореєстратори потрібні, щоб ми потім не стикались з проблемою, коли ми приїжджаємо і вказуємо, що от людина звернулась із заявою про надання статусу шукача притулку, а прикордонник відповідає, що до них ніхто не звертався. Коли наголошуєш, що заява може бути усною, він — “Ні, нічого не знаю”, — переповідає Уповноважена Верховної Ради з прав людини діалоги з прикордонниками. 

Вона переконана, що завдяки відеореєстраторам прикордонники нестимуть відповідальність за неправду. Таке нововведення запобігатиме порушенням у майбутньому. 

“Я знаю, що прикордонна служба до цього готова. Але немає відповідного нормативного регулювання. Тут ми маємо подумати, як їм допомогти, щоб вони отримали відеореєстратори і щоб це покращило якість їхньої роботи”, — додала Уповноважена під час обговорення результатів виконання Нацстратегії з прав людини. 

Як відомо, ухвалена президентом Нацстратегія з прав людини зобов’язує Державну міграційну службу розробити та подати на розгляд уряду законопроект, який має внести зміни до статті 5 закону “Про статус біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”. Ці зміни мають передбачити право людини подати заяву про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, незалежно від мети її прибуття в Україну та легальності її перебування в Україні станом на момент подачі заяви. 

Відомство захід Нацстратегії не виконало. Воно пропонувало виключити цей пункт, оскільки “така стаття закону не містить обмежень щодо подання заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту”.

Центр інформації про права людини для “Правовий простір”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: