Луцьке видання змінило скандальні фотоколажі з відомими жінками на результати ґендерного дослідження

Дата: 02 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Луцьке видання “Під прицілом”, яке опублікувало сексистський текст із фотоколажами відомих у місті жінок у вигляді оголених моделей “Плейбою”, змінило контент публікації. Тепер замість фотоколажів там розміщені результати моніторингу щодо дотримання гендерних стандартів, презентовані у міській медіа-кав’ярні.

Як повідомила Центру інформації про права людини журналістка та гендерна активістка Аріна Крапка, змінений текст з’явився у понеділок вранці, цьому передували намагання активісток зв’язатися з редакцією та власниками сайту, консультації з юристами та розголос у ЗМІ.

Скріншот публікації “Під прицілом” до змін

 

Скріншот публікації “Під прицілом” до змін

 За словами Аріни Крапки, вона з’ясувала через Єдиний реєстр фізичних осіб-підприємців, що керівником сайту з 2012 року є футболіст ФК “Волинь” Олександр Стадніцький (Як відомо, власником ФК “Волинь” є голова облради Ігор Палиця).

“Коли по телефону запитала його про публікацію, то він сказав, аби я зверталась до редактора, та контактних даних редактора не назвав, але на сайті їх теж немає.  Стадніцький відмовився коментувати деталі щодо публікації та поклав слухавку”, – говорить Аріна Крапка.

Вона вважає, що публікацію змінили після активних дій жінок, оскільки зрозуміли серйозність їхніх намірів, зокрема щодо судового позову.

Однак, за словами Крапки, залишається питання відкритим, хто конкретно був замовником публікації.  Журналістка має намір продовжувати розслідування в цьому напрямку.

Крім того, під публікацією залишились непристойні коментарі до попереднього контенту, які так само, на думку активістки, мають бути видалені.

У свою чергу активістка і журналістка Богдана Стельмах, яка також стала “героїнею” публікації “Під прицілом”, повідомила Центру інформації про права людини, що зважаючи на зміну контенту публікації ображені жінки, очевидно, утримаються від позову до суду.

“Але ми не припиняємо стежити за контентом як волинських, так і загалом усіх українських медіа, і будь-яке приниження честі і гідності жінок, завдання їм моральної шкоди буде мати відповідні наслідки”, – зазначила Богдана Стельмах.

За її словами, цей випадок показав, що об’єктом сексистських “полювань” може бути будь-яка жінка – визнає вона гендерну рівність чи ні, відстоює вона права жінок чи ні.

“Тож очевидно, що ми маємо гуртуватися, маємо допомагати одна одній у захисті наших прав, у відстоюванні людської гідності”, – наголосила активістка.

Такої ж думки дотримується і медіаюрист Олександр Бурмагін, який допомагав жінкам розібратися в ситуації з юридичної точки зору.

“Цей випадок демонструє, що варто захищати свої права та інтереси. І в інформаційному суспільстві робити це треба якомога швидше. Щоб контент, який є відверто сумнівним з юридичної і етичної точки зору, не пішов “гуляти” далі. Добре, що у відповідальних за сайт вистачило розуму в досудовому порядку прибрати цю “творчість””, – говорить Бурмагін.

Нагадаємо, у Луцьку видання “Під прицілом” надрукувало фото відомих у місті жінок – журналісток, редакторок, ґендерних активісток, політикинь, громадських діячок у вигляді оголених моделей “Плейбою”, зробивши колаж із фото облич жінок та обкладинок журналу.

Публікація супроводжувалася уїдливим та відверто сексистським текстом, спрямованим проти феміністок всього світу та презентації у луцькій медіа-кав’ярні моніторингу щодо дотримання ґендерного балансу у волинських виданнях, відсутності стереотипного і сексистського контенту.

Серед жінок, які потрапили у колажі, були не лише організаторки заходу Богдана Стельмах та Аріна Крапка, блогерки та журналістки, які позиціонують себе як феміністки, а й депутатка міської ради Юлія Вусенко, депутатка Волинської облради Людмила Кирда, голова курортного комплексу “Ріксос Прикарпаття” Олена Палагута, очільниця відділу інформаційної політики обладміністрації Світлана Головачук, головна редакторка інтернет-видання Волинський інформаційний портал Ольга Зейлик та інші.

За словами координаторки “Волинського прес-клубу” Богдани Стельмах, деякі з цих жінок взагалі “не визнають ґендерної рівності і фемінізму”.

Видання “Під прицілом” не було серед видань, які підлягали моніторингу. Водночас відомо, що “Під прицілом” контролюється головою облради Ігорем Палицею. Інше видання Палиці – Волинські новини – у рейтингу із дотримання ґендерного балансу зайняло 2 місце.

Журналістка та активістка Аріна Крапка повідомила Центру інформації про права людини про неприємні наслідки цієї публікації: фотоколажі “підтягуються” на запит про фото жінок у пошуковиках інтернету.

На її думку, вся ця провокація зроблена, аби применшити здобутки та результати діяльності цих активних жінок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: