Луценко та Кізь не підписують підозри на суддів адмінсуду Києва, бо не бачили доказів злочину

Дата: 30 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Речниця Генпрокуратури Лариса Сарган стверджує, що текст підозри суддям Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) через можливе втручання в роботу Кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), не підкріплено фактажем.

Про це вона написала на своїй сторінці в мережі Facebook 29 липня. 

“До тексту підозри, що надійшла сьогодні о 10:55 до заступника генпрокурора, немає жодного доказу, жодного файлу. Тобто текст не підкріплений фактажем. Наголошу також, що брифінг С. Горбатюка не є юридичним доказом у кримінальному провадженні. У четвер генпрокурор Юрій Луценко заслухає справу і прийме рішення”, – написала вона.

На це керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк у комератрі Укрінформу відповів, що для підпису генпрокурором підозри не потрібні докази.  

Сергій Горбатюк

“У тексті підозри викладається суть обвинувачення, ніякі докази не викладаються. Коли прокурор, який розглядає ці проєкти підозр, хоче вивчити матеріали провадження, він збирає нараду чи витребовує кримінальне провадження, вивчає і дивиться, чи підтверджуються факти доказами. Ніхто супровідним листом не направляє докази разом з проєктом підозри – лише текст”, – пояснив Сергій Горбатюк.

Він додав, що “слідчі готові прийти і розповісти керівництву”. Для цього вони очікують вказівки. 

Водночас Горбатюк достеменно не знає, чи звертався хтось із керівництва ГПУ з проханням надати докази в цій кримінальній справі.

На своїй сторінці у мережі Facebook Генпрокурор Юрій Луценко заявив про перебування Сергія Горбатюка у відпустці з 19 липня по 12 серпня. Він звинуватив керівника управління спецрозслідувань, що той на один день вийшов з відпустки “для пресконференції та телепіару”

“На завтра заступник Генпрокурора збирає нараду для заслуховування доказів у справі. Саме він несе в тому числі кримінальну відповідальність за об‘єктивність підписаної підозри. Підписувати підозри на основі телевізійної пресконференції – абсурд. Жодних сантиментів до фігурантів розмов у нас немає. 
Якщо мій заступник або з 1 серпня я сам отримаємо всі необхідні доказові матеріали слідства і повні протоколи запущених НАБУ в ефір протоколів негласних слідчих розшукових дій – підозра буде підписана. Якщо ні – буде службова відповідальність тих, хто ставить пресконференції вище вимог Кримінального процесуального кодексу”, – написав Луценко.

Нагадаємо, 26 липня Національне антикорупційне бюро, Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури та СБУ розповіли деталі розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень з боку голови та окремих суддів адмінсуду Києва.  

Слідство вважає, що судді ОАСК втрутились у призначення членів ВККС за квотами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Державної судової адміністрації. Судді створювали штучні перешкоди в роботі комісії, зокрема своїми свідомо неправосудними рішеннями, щоб уникнути обов’язкового кваліфікаційного оцінювання. 
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter