Лише 5 із 25 сайтів держорганів є доступними для користувачів із порушенням зору – активісти

Дата: 07 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Із 25 сайтів центральних органів виконавчої влади лише 5 виявились повністю доступними для користувачів із порушеннями зору – це сайти Національного антикорупційного бюро України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства інформаційної політики України, Міністерства оборони України і Міністерства юстиції України.

Про результати перевірки сайтів на web-доступність розповів Дмитро Попов, керівник волонтерського проекту “Детектор Web-доступності”, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

“Найменш доступними зараз є такі офіційні веб-сайти, як Урядовий портал, сайти Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства закордонних справ, Міністерства охорони здоров’я, та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг”, – додала Олена Олійник, голова Громадської організації “Всеукраїнський Інтеграційний Рух “ВІР в Україну”.

“Є такі сайти, які мали проблеми, але дуже швидко відгукнулись на наші зауваження, оперативно внесли правки, і вже стали більш доступними”, – зазначив Дмитро Попов.

Це сайти Верховної Ради, президента України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства аграрної політики та продовольства.

“Коли немає інформації, це іде повністю ізоляція. […] Коли ти заходиш на деякі сайти, ти не можеш повністю отримати інформацію. Немає так званої культури сайтів, тому що під кожен сайт доводиться підлаштовуватись”, – підкреслив Руслан Рубель, директор Ресурсного центру “Безбар’єрна Україна”.

“Я помітив таку тенденцію, що чим новіший сайт, тим він доступніший”, – зауважив Дмитро Попов.

“Будь-який сайт можна зробити доступним, просто зробивши його якісним”, – додав він.

Коротку інструкцію, як зробити сайт більш доступним можна знайти на сайті accessibility.in.ua.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: