Кваліфкомісія пропустила на конкурс до Верховного Суду другу суддю, яка переслідувала євромайданівців

Дата: 29 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Вища кваліфкомісія суддів (ВККС) дала шанс “судді Майдану” Олені Лісовській продовжити участь в конкурсі до Верховного Суду.

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив член Громадської ради доброчесності (ГРД) Роман Маселко

“Суддя Деснянського суду Києва Олена Лісовська, яка позбавляла прав активістів за поїздку до Межигір’я, успішно пройшла співбесіду у колегії ВККС за участі Андрія Василенка, Тараса Лукаша, Володимира Бутенка та Тетяни Шилової”, – повідомив він.

За його словами, кваліфкомісію суддів не переконав негативний висновок ГРД та лист Міністерства юстиції України про те, що суддя підлягає люстації.

“А може, суддя визнала свою помилку? Нічого подібного! На її переконання, усі рішення були законними і нічого вона не порушувала. Суддя не соромиться прямо говорити неправду, мовляв, ніхто не казав, що вони учасники протестів. Це суперечить самій постанові судді, де чітко вказано мету поїздки активістів”, – пише Роман Маселко

Член Громадської ради доброчесності повідомляє, що суддя вказала неправду у декларації доброчесності, повідомивши, що таких рішень вона не приймала.

“Навіть в страшному сні не уявляв, що через три роки після Майдану судді Майдану будуть сидіти не на лаві підсудних, а навпроти колегії ВККС та будуть реальними кандидатами у новий Верховний Суд”, – коментує Роман Маселко. 

Нагадаємо, раніше ця ж колегія ВККС дозволила далі приймати участь у конкурсі до Верховного Суду судді Людмилі Кізюн. 

ВККС завершила етап співбесід кандидатів. Тепер вона має провести пленарне засідання, на якому буде долати “вето” Громадської ради доброчесності стосовно недоброчесних кандидатів.

Раніше рух “Чесно”, Центр протидії корупції та Автомайдан заявили, що кожен третій кандидат у Вищу раду правосуддя має сумнівну репутацію.

24 травня рух “Чесно” оприлюднив перші результати етапу співбесід з кандидатами. У русі шкодують, що ВККС пропустила 80% (91) недоброчесних, на думку ГРД, кандидатів до Верховного Суду. У “Чесно” закликають ВККС максимально швидко оприлюднити результати поіменного голосування за негативними висновками Громадської ради доброчесності. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: