Кримським татарам, яких російські силовики затримали в Москві на початку липня, призначили штрафи

Дата: 29 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Таганський районний суд Москви визнав винними всіх затриманих на початку липня кримських татар, які підтримували під стінами Верховного суду РФ фігурантів так званої справи “Хізб ут-Тахрір”.

Про це повідомляють правозахисники з ініціативи “Крымский процесс”.

Усіх затриманих визнали винними в порушенні встановленого порядку проведення зборів, мітингів, демонстрацій, ходи або пікетування. Кожен з 18 кримчан дістав покарання у вигляді штрафу в розмірі 20 тисяч рублів. Під час засідань адвокати Ольга Гнездилова, Костянтин Андрєєв і Рустам Мацев клопотали про виклик свідків, вилучення неприпустимих доказів, але в цих клопотаннях суд відмовив.

“Водночас суддя задовольнила клопотання про долучення дисків з відео, на яких видно, що учасники подій виконують вимоги поліції і припиняють проведення заходу. Аргументи захисту про неправильну кваліфікацію адміністративного правопорушення, оскільки затримані не були учасниками узгодженого масового заходу, суд залишив без уваги. На ухвалення більшості рішень суддя витрачала менше однієї хвилини в нарадчій кімнаті”, – розповіли активісти.

Як відомо, 18 кримських татар російські силовики затримали 11 липня під час акції на підтримку фігурантів так званої справи “Хізб ут-Тахрір”, яка проходила під стінами Верховного суду в Москві. Всі вони тримали в руках плакати “Наші діти не терористи”, “Припиніть репресії в Криму”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: