“Кримська солідарність” закликає правозахисників та медіа підтримати громадських журналістів у Криму

Дата: 03 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Активісти “Кримської солідарності” закликали міжнародних та українських правозахисників і медіа підтримати громадських журналістів, на яких активно тисне російська влада в окупованому Криму. 

Відповідна заява з’явилася на сторінці організації у Facebook. 

Активісти нагадали, що під час масових обшуків 27 березня цього року затримали та заарештували 23 кримських татарина.

“Місцеперебування ще одного – Едема Яячікова – досі невідоме. Троє з них – це цивільні журналісти, які на громадських засадах фіксували на мобільні телефони і поширювали інформацію про хронічні репресії в Криму. 28 березня 2019 року рішенням Київського районного суду всі вони заарештовані до 15 травня 2019 року за ст. 205.5 (організація і участь у терористичній діяльності). Активістам загрожує від 10 років до довічного тюремного ув’язнення”, – підкреслюють вони.

Активісти зазначили, що російські силовики арештували й відомих у Криму блогерів Османа Аріфмеметова і Рустема Шейхалієва та цивільного журналіста “Кримської солідарності” Ремзі Бекірова, який чотири роки висвітлював усі політично мотивовані процеси.  

“Ці незаконні дії влади і системне переслідування активістів та журналістів на півострові (незаконні обшуки, довільні затримання, допити, кримінальні та адміністративні арешти, конфіскація електронних пристроїв) викликають у нас велику тривогу у зв’язку з тим, що в умовах відсутності незалежних ЗМІ в Криму цивільні журналісти є єдиними, хто надає об’єктивну інформацію”, – наголосили вони. 

У зв’язку з цим активісти наполягають, щоб українські правозахисники та медіа виступили з публічними заявами щодо подій у Криму, звернулися по допомогу до міжнародних організацій. Окупаційну владу півострова вони закликають припинити переслідування активістів, провести розслідування щодо відомих фактів затримання та гарантувати в майбутньому доступ до місць, де вчиняються правопорушення, журналістам. 

Нагадаємо, що під час обшуків в окупованому Криму російські силовики затримали 20 людей. ФСБ провела масові обшуки в межах так званої справи “Хізб ут-Тахрір”. Задля цього силовики навіть оточили цілий мікрорайон у Сімферополі. 28 березня силовики затримали ще трьох активістів, але вже в Ростові. Обшуки в їхніх кримських будинках пройшли без їхньої присутності.

Згодом всіх затриманих активістів заарештували до середини травня. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: