Конституційний Суд визнав законним скасування адвокатської монополії, яке запропонував Зеленський

Дата: 01 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

Конституційний Суд дійшов висновку, що законопроєкт Володимира Зеленського про внесення змін до Конституції України щодо скасування адвокатської монополії відповідає Основному закону.

Про це йдеться на сайті КСУ.

Суддів просили перевірити законопроєкт на дотримання статей 157 та 158, у яких ідеться про те, що Основний закон не можна змінити, якщо ці зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, а також про те, що Верховна Рада протягом строку своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті самі положення Конституції України.

Додатково суд дійшов висновку, що поняття “надання професійної правничої допомоги” не тотожне поняттю “представництво особи в суді”.

“Надання професійної правничої допомоги здійснюють адвокати, натомість представництво особи в суді може бути здійснене за вибором особи адвокатом або іншим суб’єктом”, – констатували судді. 

Як відомо, адвокатську монополію почали запроваджувати в Україні у 2016 році, коли ВР підтримала запропоновані тодішнім президентом Петром Порошенком зміни до Конституції України в частині правосуддя. Згаданий закон (№1401-VIII) передбачає, що виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також її захист від кримінального обвинувачення.

ZMINA докладно писала про те, за що правозахисники критикували адвокатську монополію 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: