Конкурсна комісія визначилась із кандидатами на керівні посади до ДБР. Хто претендує на 27 топ-вакансій?

Дата: 18 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Зовнішня конкурсна комісія з відбору кандидатів до Державного бюро розслідувань (ДБР) відібрала 27 кандидатів на керівні посади цього відомства. Комісія на прохання голови ДБР Романа Труби оголосила другу хвилю конкурсу ще на 44 посади. 

Комісія обирала директорів семи територіальних управлінь органу, керівників підрозділів центрального апарату і співробітників підрозділів внутрішнього контролю бюро. Як повідомляє видання “Українська правда“, комісія затвердила, зокрема, такі кандидатури:

 1. Директор територіального управління у Києві – Руслан Марчук.  Він працює в поліції.
 2. Директор територіального управління у Краматорську – Артем Матвєєв.
 3. Директор територіального управління у Львові – Микола  Друзюк. Він керівник Радехівської місцевої прокуратури Львівської області. Його призначення лобіює народний депутат від партії “Свобода” Ігор Кривецький.
 4. Директор територіального управління у Мелітополі – Денис Керман, який працює заступником начальника управління представництва інтересів громадянина і держави в суді прокуратури Запорізької області.
 5. Директор територіального управління у Миколаєві – Олег Денега. Він був помічником заступника генерального прокурора Олега Заліска, креатура депутата від фракції БПП Олександра Грановського.
 6. Директор територіального управління у Полтаві – Володимир Тимошко.
 7. Директор територіального управління у Хмельницькому – Сергій Палатов.
 8. Керівник першого управління організації досудових розслідувань – Євген Шевцов. Він працює в поліції і ДБР.
 9. Керівник другого управління організації досудових розслідувань – Олександр Туру. Він працює начальником Ірпінського відділення ГУ ДФС у Київській області.
 10. Керівник третього управління організації досудових розслідувань – Артем Бугаєць.
 11. Керівник управління інформаційно-аналітичної розвідки – Роман Білоус. Він службовець Нацполіції.
 12. Керівник управління оперативних розробок – Володимир Криволапов.
 13. Керівник управління супроводження оперативними підрозділами досудових розслідувань – Сергій Житник. Він працює в поліції. Його посада пов’язана з аграрним сектором і сферою земельних відносин.
 14. Керівник управління внутрішнього контролю – Богдан Чобіток. Він пройшов за квотою начальника ГУ “К” СБУ Павла Демчини та його заступника Василя Пісного. Раніше він працював у СБУ.
 15. Керівник управління забезпечення діяльності – Василь Титарчук. Наразі тимчасово не працює.
 16. Керівник управління кадрової роботи та державної служби – Віталій Француз.
 17. Керівник управління міжнародного співробітництва та зовнішніх комунікацій – Андрій Багров. Працює в Нацполіції.
 18. Керівник управління оперативного забезпечення та оперативно технічних заходів – Олександр Яковлев.
 19. Керівник управління планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку, звітності, головний бухгалтер – Денис Луцик.
 20. Керівник управління правового забезпечення – Оксана Пащенко. Вона заступник директора департаменту ДКВС Мін’юсту.
 21. Керівник управління режимно-секретної роботи та захисту інформації – Алла Костюкова. Вона заступниця начальника відділу Національної академії СБУ.
 22. Керівник управління спеціального призначення – Андрій Калашник.
 23. Начальник відділу внутрішнього аудиту – Петро Божевський. Він працює в СБУ.
 24. Начальник відділу організаційно-адміністративного та аналітичного забезпечення – Олександр Коваль.
 25. Начальник відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ – Мар’яна Гайовська-Ковбасюк. Вона начальник відділу моніторингу та аналітики управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ ГПУ.
 26. Головний спеціаліст відділу проведення перевірок із застосування поліграфа управлінням внутрішнього контролю – Ярослав Денисенко і Дмитро Шишкарьов.

Комісія відібрала службовців з-поміж 436 кандидатів на ключові посади в ДБР. 

Більшість обраних кандидатів є представниками інтересів міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, вважає народний депутат від БПП Сергій Лещенко. Він зазначає, що ДБР мало би бути незалежним органом, а не бути підконтрольним міністру внутрішніх справ. 

“Більшість відібраних кандидатів на керівні посади так чи інакше пов’язані із Аваковим та його близьким соратником, у тому числі в сумнівних справах, заступником голови Нацполіції Ігорем Купранцем”, – сказав народний депутат. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  “Знайомі обличчя”: State Watch розповіла, хто хоче обійняти керівні посади у ДБР

Тиск на комісію з відбору кандидатів до ДБР ніхто не здійснював. Вона керувалась законом, а затверджений комісією список переможців передадуть на перевірку директору ДБР Роману Трубі. Про це Радіо НВ сказав голова комісії з відбору на посади ДБР Роман Майданик

Пізніше Кабінет Міністрів має опублікувати інформацію про обраних комісією посадовців.  

Прес-служба ДБР повідомляє, що рішення про призначення 27 переможців конкурсу буде приймати Роман Труба після проведення перевірки.

Роман Труба

“Ми слідкували за конкурсним відбором, але не мали повноважень втручатися, перевіряти інформацію. Ця можливість була у зовнішньої комісії під час співбесід”, – сказав очільник відомства.

За його словами, інформація буде ретельно перевірятися, але “чиїсь висновки” не є приводом для “одностайного погодження”.

“Це не означає, що ми одностайно погоджуємося з чиїмось висновками. Сьогодні будь-яку інформацію можна розмістити в інтернеті, і вона може не мати під собою підґрунтя. Але це означає, що ми не маємо права проігнорувати наявну інформацію та не перевірити її. Тим паче, коли мова йде про керівників напрямків, які до того ж отримуватимуть гідну заробітну плату”, – наголосив Роман Труба.

Переможців конкурсу також перевірить Рада громадського контролю та експерти від профільних організацій, запевнив Роман Труба. Від них він очікує інформації про кандидатів. Раніше член зовнішньої Конкурсної комісії Денис Монастирський  закликав громадськість надавати інформацію про кандидатів до ДБР.    

Консультативна місія ЄС взяла до уваги повідомлення ЗМІ та представників громадянського суспільства щодо сумнівів у доброчесності деяких кандидатів на керівні посади ДБР. У КМЄС наголошують, що персонал, який буде відібрано до відомства, повинен мати високі професійні та моральні якості.

“Це ключ до побудови довіри суспільства до ДБР: як і будь-яке інше нове правоохоронне відомство, цей орган все ще має заслужити довіру громадян України”, – йдеться в заяві місії.

У місії нагадують, що КМЄС є спостерігачем за процесом відбору персоналу до ДБР, але тільки в частині відбору внутрішніми конкурсними комісіями ДБР. Залучення місії здійснюється згідно з угодою, укладеною з ДБР, та не поширюється на відбір, який здійснюється зовнішньою комісією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Державне бюро розслідувань: як працюватиме “українське ФБР” і що гальмує його запуск?

Нагадаємо, що 17 травня Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект №5395-д, який передає повноваження проведення конкурсів на 140 посад від зовнішньої комісії до внутрішніх комісій ДБР. Також цей документ вводить посаду оперуповноваженого, що дозволяє оголосити конкурси на весь оперативний блок. Однак парламент так і не проголосував за проект закону в другому читанні й оголосив період канікул для народних депутатів. 

Державне бюро розслідувань – це орган досудового розслідування. До його підслідності віднесено всі злочини (окрім підслідних НАБУ), які вчиняються топ-чиновниками, прокурорами, поліцейськими, суддями, і військові злочини (проти встановленого порядку несення військової служби).

Ухвалена президентом Нацстратегія з прав людини зобов’язує Міністерство юстиції створити ефективну систему розслідування злочинів, пов’язаних із катуваннями, жорстоким, нелюдським поводженням чи покаранням. Громадянська платформа моніторингу виконання Нацстратегії визнала цей захід частково виконаним. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: