Комітет захисту журналістів закликав Зеленського розкрити вбивство Шеремета і повернути Асєєва та Сущенка додому

Дата: 19 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Міжнародна організація “Комітет захисту журналістів” закликала президента України Володимира Зеленського зробити пріоритетом свободу преси і сприяти розслідуванню та розкриттю вбивств і нападів на українських працівників медіа. 

Про це йдеться в заяві організації. 

Останніми роками, як зазначають автори заяви, низка українських журналістів зіткнулася з репресивними атаками через свою роботу, що свідчить про погіршення свободи преси в країні.

“Ми закликаємо захищати простір для критичної та незалежної журналістики, забезпечуючи, щоб міжнародні та вітчизняні журналісти, включно з журналістами на сході країни та в Криму, могли працювати вільно та безпечно, з повним захистом держави”, – звертаються члени комітету до Зеленського.

У заяві організація наголошує на необхідності ефективного розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета та на активізації зусиль щодо звільнення Станіслава Асєєва, якого незаконно утримують понад два роки бойовики на Донбасі, та Романа Сущенка, засудженого в Росії. Також у комітеті закликали Зеленського відпустити звинувачуваного в держзраді Кирила Вишинського. 

Відомо, що за підсумками першого кварталу 2019 року експерти Інституту масової інформації зафіксували 72 порушення свободи слова. Українські журналісти стикаються з побиттями, стеженням та навіть кібератаками. Два останні гучні випадки, пов’язані з нападами на журналістів, стались у Черкасах, де жорстоко побили місцевого журналіста і відеоблогера Вадима Комарова, який писав про корупційні схеми серед місцевих чиновників, та Харкові, де група молодиків побила під час заворушень оператора Вадима Макарюка. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: