Комітет з прав людини не прискорюватиме розгляд законопроекту про подвійне громадянство

Дата: 22 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Комітет з прав людини не планує прискорювати розгляд президентського законопроекту про подвійне громадянство. 

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини

22 березня спікер парламенту Андрій Парубій доручив комітету з питань прав людини терміново розглянути президентський законопроект №6175. За його словами, це треба зробити, щоб винести його на розгляд Верховної Ради вже 23 березня.

“Цей законопроект визначений президентом як невідкладний. Я переконаний, що ми зможемо прийняти рішення”, – сказав  спікер і додав, що документ має на меті унеможливити для чиновників і держслужбовців мати інші паспорти, крім українських.

Комітет з прав людини не може розглянути президентський документ, не порушивши 101 закону про регламент Верховної Ради. За словами голови комітету Григорія Немирі, парламент не голосував, щоб визначити документ як невідкладний. 

“Цей проект надали для ознайомлення народним депутатам 14 березня і включили до порядку денного. Під час включення цього законопроекту до порядку денного сесії не ухвалювалось рішення про зміну процедури його розгляду”, – заявив він

До 28 березня народні депутати можуть подати альтернативні законопроекти. Після цього терміну комітет приступить до розгляду законопроектів. 

Григорій Немиря повідомив, що наразі у комітеті з прав людини знаходяться п’ять законопроектів, присвячених питанню громадянства.

Окрім того, він зауважив, що комітет отримав понад 20 звернень від громадських організацій. У них висловлюється занепокоєння стосовно президентського проекту закону. Світовий конгрес українців, до прикладу, закликав “до публічних слухань, аби ґрунтовно обговорити документ за участі експертів та громадян”.

“Подібні звернення надійшли від багатьох громадян України як з Криму, так і з територій Донецької та Луганської областей, які Україна не контролює”, – повідомив Григорій Немиря.

Раніше редактор Європейської правди Сергій Сидоренко у своїй публікації вказав на низку недоліків у президентському законопроекті. На його переконання, у документі закладені ризики і загрози для сотень тисяч українців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: