На конкурс до Верховного Суду допустили суддю, який вітав “диктаторські закони”

Дата: 09 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) 11 голосами подолали негативний висновок Громадської ради доброчесності (ГРД) стосовно голови Верховного Суду України Ярослава Романюка.

Про це 7 липня повідомляє Bihus.Info

Ярослав Романюк, голова чинного Верховного Суду України

Таким чином, як зауважує видання, кандидат, який досі очолює Верховний Суд України, пройшов до фіналу кадрового конкурсу й може потрапити до оновленого варіанту цього відомства.

Раніше ГРД наклала вето на обрання Ярослава Романюка суддею нового Верховного Суду, звинувативши його в недоброчесності.

Зокрема, як писали “Українські новини“, його 26-річній доньці Христині Романюк, яка також працює у ВСУ, подарували квартиру в Печерському районі Києва та автомобіль Land Rover. 

Романюк твердить, що його племінник купив цю 1-кімнатну квартиру в старому будинку. За його словами, у племінника значні доходи в сфері ІТ-технологій. Племінник подарував його дочці квартиру через  переїзд племінника до Львова.

Автомобіль, за словами глави Верховного Суду, вкрали в січні 2013 року, і він — у розшуку.

Ярослав Романюк також відомий завдяки своєму брифінгу із вітанням “диктаторських законів” 16 січня.

На співбесіді на запитання про доцільність проведення прес-конференції, він відповів, що це була помилка.

Окрім того, суддя неодноразово висловлювався проти судової реформи.

Раніше директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко сказав, що члени ВККС були лояльні на співбесідах до деяких кандидатів до Верховного Суду.

Так, наприклад, у кандидата Ярослава Романюка колегія не запитувала про справу в Європейському суді з прав людини про позбавлення житла 97-річної пенсіонерки. ЄСПЛ називав рішення Ярослава Романюка грубим свавіллям та відмовою у правосудді.

“Натомість запитували його думки про судову систему, яких змін вона потребує, та іншу неважливу інформація”, – розповів Тарас Шевченко.

Наразі очільник старого Верховного Суду очікує на загальний рейтинг кандидатів. Після нього стане відомо, чи стане він суддею нової установи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: