Ключовий свідок у справі Карпюка та Клиха не міг воювати у Чечні, бо сидів у в’язниці – адвокати

Дата: 17 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Ключовий свідок обвинувачення у справі Миколи Карпюка та Станіслава Клиха – Олександр Малофєєв – не міг воювати у Чечні в 2000 році, бо сидів у цей час у в’язниці.

Відповідні документи надали адвокати українців журналістам “Радіо Свобода”.  

Олександр Малофєєв нібито зізнався в участі в бойових діях під час Чеченської війни. Нині він свідчить проти Карпюка та Клиха. Однак захисникам вдалося віднайти рішення Керченського міського суду від серпня 2000 року щодо вироку для Малофеєва.

Микола Карпюк та Станіслав Клих

У вироку перераховують епізоди правопорушень, у яких, як встановив суд, брав участь головний свідок проти Карпюка та Клиха. Серед них – викрадення “шести качок на суму 97 грн”, мідних дротів, металевих стовпів, розпилювачу та шлангу до нього, запчастин ліфту, металевих драбин, кольорових металів на вокзалах, в помешканнях людей і на підприємствах, 8 метрів кабелю із даху коксодробильного цеху і т.д. Усього у вироку перераховано 7 епізодів.  

Усі ці крадіжки Малофєєв скоював з 13 лютого по 15 березня 2000 року в Криму. 15 березня він був затриманий і надалі утримувався під вартою, а після суду – відбував покарання. А тим часом у “чеченській справі” Малофеєв саме в ці дні начебто бере участь у боях за село Улус-Керт, і детально їх описує у явці із зізнанням.

Олександр Малофеєв раніше проживав у Криму, де мав кілька судимостей, далі у Новосибірську, де 2009 року він був засуджений до 23 років позбавлення волі за вбивство двох або більше осіб, розбій. А 2015 року він був засуджений уже в рамках “чеченської справи” в якості “бойовика УНА-УНСО”. При цьому, “УНА-УНСО” заявляє, що Малофеєв ніколи до лав організації або партії не належав. Через угоду зі слідством його справа була виокремлена в окреме провадження.

У вересня 2015 року Шатойський районний суд Чечні засудив Малофеєва до 24,5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Сьогодні у Верховному суді Чечні після двох перенесень мають розпочатися дебати у справі Карпюка та Клиха. 

Нагадаємо, за версією слідства, Станіслав Клих і Микола Карпюк були членами організації УНА-УНСО, яка визнана екстремістською та її діяльність заборонена на території Російської Федерації, і в кінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія.

12 жовтня минулого року у Верховному суді республіки Чечня, що в Грозному, розпочався розгляд їхньої справи по суті.

В Росії правозахисний центр “Меморіал” визнав Карпюка і Клиха політичними в’язнями.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: