Кількість ув‘язнених та арештованих осіб в Україні менша, ніж у багатьох сусідніх країнах

Дата: 17 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

На сьогодні в Україні налічується близько 130 ув’язнених осіб на 100 тисяч населення, що є істотно меншим показником, ніж у багатьох сусідніх країнах.

Про це повідомили правозахисники Центру Громадянських свобод на своїй сторінці у Facebook, посилаючись на статистичні дані міністерств юстиції та показники доповіді Ради Європи “Тюремне населення ПРОСТІР – 2018”.

За словами активістів, у січні 2019 року заступник міністра юстиції Денис Чернишов повідомив, що в Україні налічується 55 тисяч ув‘язнених.

“У той самий час у сусідніх країнах, у тому числі країнах-членах Євросоюзу, кількість ув’язнених істотно вища. До прикладу, в Естонії більше 191 ув’язненого на 100 000 жителів, у Латвії – 194, у Литві – 234 ув‘язнених”, – наголошують у ЦГС. 

За даними Нацполіції за останні 13 років кількість ув‘язнених в Україні скоротилася майже в три з половиною рази – зі 190 тисяч до 55 тисяч людей. Лідером у списку країн з найбільшою кількістю ув’язнених традиційно стала Росія: там таких осіб налічили понад 602,1 тисячі. 

Як відомо, останнім часом в Україні активно намагаються погодити з європейськими стандартами умови тримання людей у пенітенціарних установах. У вересні минулого року Міністерство юстиції України розробило нові правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, які дозволяють ув’язненим носити бороди, курити в карцерах і спілкуватися безпосередньо з адміністрацією. Також уряд затвердив нові норми харчування осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах та інших місцях неволі, а нещодавно парламентарі запропонували розглянути питання збільшення норми площі в камері для однієї взятої під варту особи. Їх не переглядали з часу ухвалення відповідного закону в 1993 році. 

Водночас у березні цього року ЄСПЛ визнав українське довічне позбавлення волі порушенням прав людини. Україна опинилася на першому місці серед 50 європейських країн за кількістю довічно ув’язнених людей, які не мають перспективи звільнення. У країні таких налічується 1541 особа.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: