Кабмін реалізував лише половину заходів, які мали б забезпечити права переселенців цього року – експертки

Дата: 11 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Із 33 заходів Нацстратегії з прав людини, які мали б забезпечити права переселенців цього року, Кабмін реалізував лише 13, причому лише формально.

Про це в ефірі “Громадського радіо” повідомили експертка Центру інформації про права людини Альона Луньова та юристка організації “Крим-SOS” Ольга Куришко.

Альона Луньова зауважує, що ціла низка базових заходів так і не була виконана. Серед них – зміни в порядку перетину лінії розмежування, реєстрації народження та смерті, зміни щодо соціальних виплат та виборчих прав.

“Частина заходів була закладена в план як внесення змін у тимчасовий порядок перетину лінії розмежування. І ці зміни були внесені в частини, що стосувалися скасування існуючої пропускної системи та необхідності отримання попереднього дозволу на перетин лінії розмежування. Це система адміністративної реєстрації народження та смерті, тому що зараз усі люди, які хочуть отримати свідоцтва українського зразка, якщо факт народження чи смерті стався на непідконтрольній території, мають іти в суд. План передбачав, що буде розроблена адміністративна процедура. Також у плані було питання отримання пенсійнних виплат, було вказано, що потрібно поновити та виплачувати. Були також внесені зміни щодо виборчих прав”, – каже вона.

Зараз правозахисники розроблять документ, згідно з яким уряд внесе правки до плану дій з забезпечення прав переселенців до 2020 року. Виконавцем плану по суті є Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та центральні органи виконавчої влади, зауважує Луньова. Втім, МінТОТ якраз офіційно відсутній серед виконавців, тому що план розробляли ще до створення профільного відомства.

Водночас Ольга Куришко додає, що коли МінТОТ вже існував, на квартальних слуханнях з виконання планів заходів інші міністерства звітували та говорили, що якщо в заходах є згадки про Донбас чи окуповані території, їх потрібно передати до МінТОТ.

“Виходить, що міністерства відмовляються від своєї відповідальності, але МінТОТ не вирішує всі питання, і є окремі напрямки. Наприклад, Міністерство соціальної політики завжди буде вирішувати питання соціального забезпечення”, – зауважує вона.

Раніше громадські організації, які працюють з проблемами переселенців, вказували, що “Проект стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року” не відповідає нагальним потребам переселенців та суспільства.

Національна стратегія у сфері прав людини — це системний документ, покликаний інтегрувати цінності прав людини в різні сфери державної політики. Документ затвердив президент України Петро Порошенко своїм указом від 25 серпня 2015 року №501/2015. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: