Єврокомісії, МВФ і Світовому банку не подобається, як в Україні ускладнюють життя антикорупційним активістам

Дата: 18 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоханнес Хан вважає, що Україна ще не програла боротьбу з корупцією, однак занепокоєння викликає те, що українська влада постійно намагається ускладнити життя антикорупційним активістам.

Про це він заявив в інтерв’ю New Eastern Europe, повідомляє Європейська правда.

Ган нагадав, що у ЄС з ентузіазмом підтримали рішення України про створення низки антикорупційних інституцій та обов’язкове оприлюднення доходів державних чиновників з метою громадського контролю.

“Потрібен час, щоб досягти бажаних результатів, щоб перейти від ситуації, в якій корупція є частиною системи, до ситуації, коли вона не просто оголошена поза законом, але є неприйнятною в культурному плані. Тому було б передчасно припускати, що Україна в цій битві зазнала поразки”, – заявив він.

Однак, за його словами, багато вироків у справах за участю високопоставлених осіб досі не винесені, а незалежність Національного агентства з питань запобігання корупції знаходиться під загрозою.

“Цей орган досі не в змозі ефективно перевіряти декларації доходів державних посадових осіб. Крім того, влада України, схоже, постійно намагається ускладнити життя активістам, що борються з корупцією, і громадським організаціям, які намагаються перемогти в сутичці з корупцією на найвищих рівнях.

Ми разом з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та іншими донорами та міжнародними організаціями стурбовані тим, як виглядає ситуація з даного питання в Україні. Попри це, я можу запевнити, що ми будемо і далі чинити тиск з метою досягнення прогресу на шляху до повної ліквідації корупції в Україні”, – заявив єврокомісар.

Як відомо, 27 березня президент Петро Порошенко підписав зміни до закону “Про протидію корупції”, згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов’язані подавати електронні декларації. Ці нововведення активно критикували українські та міжнародні правозахисні організації.

Пізніше Порошенко подав на розгляд Верховної Ради проекти законів щодо скасування е-декларування антикорупційних громадських організацій. Але ці проекти передбачають додаткову фінансову звітність і жорсткі санкції за її невиконання для всіх громадських організацій. 

На думку правозахисників зміни, запропоновані президентом у законопроектах “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги” № 6674 та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги” № 6675, порушують право громадських організацій на свободу асоціацій і мають на меті посилити вплив держави на громадський сектор.

Так, за словами голови Центру інформації про права людини Тетяни Печончик, створення важелів впливу на громадськість пропонується здійснити за рахунок встановлення додаткових зобов’язань щодо регулярної звітності. Крім цього, проектами пропонуються доволі радикальні міри у разі порушень – виключення з реєстру неприбуткових організацій, що фактично блокує діяльність громадських організацій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: