ЄС та ОБСЄ закликають звільнити Ільмі Умерова, Меджліс просить посилити санкції проти Росії

Дата: 28 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

Європейський Союз закликає негайно звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, який незаконно утримується у психіатричній лікарні в окупованому Криму.

“Примусове психіатричне лікування та обстеження заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, якого звинуватили в “сепаратизмі” у травні 2016 року, є явним порушенням міжнародних стандартів у сфері прав людини, – йдеться в заяві речника Зовнішньої служби ЄС. – Ми закликаємо до його негайного звільнення і, враховуючи серйозні побоювання за стан його здоров’я, забезпечити термінове і належне медичне обслуговування”.

Речник підкреслює, що ЄС неодноразово звертав увагу на погіршення ситуації з правами людини у Криму і Севастополі після анексії півострова Росією.

Заборона діяльності Меджлісу, який є органом самоврядування кримських татар, та визначення його “екстремістською організацією” серйозно порушили права кримських татар”, – сказано в ЄС.

У Брюсселі ще раз закликали гарантувати безпечне повернення в Україну всіх українських громадян, які незаконно утримуються в Росії, в тому числі, режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка, які були засуджені рік тому з “порушеннями міжнародного права і елементарних стандартів правосуддя”.

“Європейський Союз, як і раніше, відданий повному виконанню своєї політики невизнання незаконної анексії Кримського півострова”, – резюмували в ЄС.

Тим часом ОБСЄ називає примусове утримання в психіатричній клініці Ільмі Умерова тривожним сигналом стигматизації Росією кримськотатарського народу, яке має бути негайно скасовано.

Таку заяву зробив голова комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ з прав людини Ігнасіо Санчес Амор (Іспанія), повідомляє QHA.

“Пред’являючи звинувачення тільки за мужність, за висловлену думку, російська влада в даний час використовують стару і особливо тривожну тактику, намагаючись змусити замовкнути Умерова”, – цитує заяву голови комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ з прав людини Ігнасіо Санчеса Амора (Іспанія) QHA.

“Це неправильне твердження про його психічну нестабільність є спробою покарати Ільмі Умерова за висловлювання на користь територіальної цілісності України. Я закликаю до негайного скасування цього рішення і звільнення пана Умерова”, – додав він.

Під час акції протесту у Києві 26 серпня лідер Меджлісу Рефат Чубаров пояснював, що з окупацією Криму права людей різних національностей будуть порушуватись надалі. 

Меджліс кримськотатарського народу просить посилення санкцій проти Росії. 

“Меджліс кримськотатарського народу закликає ООН, ЄС, Раду Європи, ОБСЄ, НАТО та інші міжнародні організації до посилення санкцій та інших обмежень щодо Російської Федерації та їх збереження аж до повного відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, що включають Автономну Республіку Крим та місто Севастополь”, – йдеться в заяві.

У ній також наголошується, що Росія як країна-окупант відмовляється дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права на території окупованого нею Криму.

У Меджлісі переконані, що “відповідальність за життя і свободи політичних в’язнів в окупованому Криму, права і свободи всіх його жителів покладаються не лише на державу Україна, а й на уряди і парламенти країн – членів міжнародних організацій, покликаних забезпечити глобальний мир і безпеку людської цивілізації”.

“Єдиною умовою, що дозволяє забезпечити права і свободи людини, права кримськотатарського народу – корінного народу Криму, є деокупація Криму і відновлення суверенітету України на території півострова”, – резюмують у Меджлісі.

Раніше із закликом негайно звільнити Ільмі Умерова виступила правозахисна організація Human Rights Watch та влада України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter