Екстрадованого з України турецького журналіста Юсуфа Інана судять в Ізмірі

Дата: 25 Липня 2018
A+ A- Підписатися

В Ізмірі має відбутися друге судове засідання в справі журналіста Юсуфа Інана, якого турецькі спецслужби звинувачують в участі у терористичній організації FETÖ та днями вивезли з України.

Про це “Детектору медіа” розповіла дружина журналіста Катерина Інан.

“Він зараз знаходиться у в’язниці в Ізмірі. У п’ятницю був суд, але вироку немає. Повідомили, що буде ще одне засідання, бо немає доказів. Його звинувачують у тероризмі”, – розказала вона.

Окрім цього, Катерина Інан також повідомила, що наразі не має прямого зв’язку з чоловіком і що всю інформацію про нього одержує від його брата, який живе в Ізмірі.

“У нас зв’язку немає, подзвонити не дають. Спілкуємося тільки через брата, який живе в Ізмірі і відвідує його. Брат приносить йому речі, їжу, а бачить тільки раз на тиждень. Сьогодні він з ним побачиться”, – додала вона.

Адвокат журналіста в Україні Інна Кузьміна повідомила “Детектору медіа”, що в Ізмірі у Юсуфа Інана також є адвокат і що він контактує з його сім’єю.

Нагадаємо, 12 липня громадянина Туреччини Юсуфа Інана, у якого була посвідка на постійне проживання в Україні, затримали представники СБУ. 18 липня Національна спілка журналістів України повідомила про його екстрадицію.  

Генеральна республіканська прокуратура міста Ізмір звинувачує Юсуфа Інана у причетності до руху Фетхуллаха Гюлена FETÖ/PDY, який турецька влада називає “озброєною терористичною організацією”. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган покладає на Фетхуллаха Гюлена відповідальність за спробу перевороту в липні 2016 року.

З посиланням на бюро “Д” Управління із боротьби з тероризмом республіканський прокурор Сейфі Хайдар вказує, що Юсуф Інан був концесіонером газети, яка оприлюднювалася за адресою yurelgundem.com (наразі така адреса ліквідована – ред.).

Юсуф Інан створив інтернет-портал News2023.Com, де він переважно передруковував матеріали з інших видань. Деякі з них містили критику чинної влади Туреччини. Чоловік також вів власний блог на цій сторінці. За словами його дружини, Юсуф створив ресурс задля прибутку через рекламу.

Разом з тим із матеріалів запиту випливає, що обвинувачення вибудувало кримінальну справу на показах одного свідка. Допитаний інформатор Саричічек Хусейн Угюр вказав, що журналіст начебто був членом FETÖ/PDY. За його словами, Юсуф Інан нібито зустрічався з одним із керівників організації в місті Ізмір – Ічелем Неджетом.

Раніше правозахисник Олексій Скорбач заявив, що Україна порушила право іноземця на захист, видавши його Туреччині. Він розкритикував матеріали екстрадиційного запиту Туреччини як таку, що не містить докази провини журналіста. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: