Екологічна катастрофа в Армянську: майже 50 людей з півострова звернулося по допомогу в Херсон

Дата: 10 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

45 людей перетнули адмінкордон з анексованим Кримом через тимчасово закриті КПВВ “Чаплинка” і “Каланчак” та прямували до Херсонської області, щоб отримати медичну допомогу.

Про це розповіла помічниця начальника Херсонського загону ДПСУ Івана Шевцова, повідомляє Громадське.

Кримчани, які перетнули адмінкордон, не уточнювали, чи пов’язане їхнє погане самопочуття з викидом на заводі “Кримський титан”.

“Усі громадяни скаржились на погане самопочуття та прямували до Херсонської області, щоб отримати медичну допомогу”, – йдеться в повідомленні.

У Херсонській області також вжили заходів, щоб мінімізувати негативні наслідки токсичних викидів.

“У Мирненській, Каланчацькій, Присиваській ОТГ та частково у Каланчацькому та Чаплинському районах тимчасово призупинено освітній процес. Усім бажаючим дітям та батькам з ймовірної небезпечної зони створено умови для оздоровлення у дитячому закладі санаторного типу “Таврія” м. Скадовськ. Наразі цією можливістю скористались 528 дітей та дорослих”, – зауважують чиновники з Херсонської ОДА.

Дітей обстежили лікарі,  відхилень чи хвороб, що були би пов`язані з хімічними речовинами, не виявлено, тож з понеділка учні продовжуватимуть навчатись у школах Скадовська. 

Також чиновники зазначили, що на території Каланчацького та Чаплинського районів почала свою роботу пересувна моніторингова лабораторія Донецької ОДА, яка здійснює дослідження показників забруднення повітря.

Нагадаємо, що наприкінці серпня в місті Армянськ в окупованому Криму стався витік хімічної речовини – сірчистого ангідриду. З міста евакуювали дітей, а роботу заводу “Кримський титан”, з якого стався витік, зупинили на два тижні. У зв’язку з викидом українська Омбудсман передала інформацію до ООН, ОБСЄ, ВОЗ та Міжнародному комітету Червоного Хреста.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: