Іноземці в пункті тимчасового тримання на Чернігівщині живуть без перекладачів та перегородок у душі

Дата: 27 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Іноземці та особи без громадянства в Чернігівському пункті тимчасового перебування не знають про права, якими можуть скористатися, адже в закладі для них не забезпечили достатньо перекладачів.

Таких висновків дійшли монітори Омбудсмана після перевірки закладу, повідомляє прес-служба.

Пункт тимчасового тримання в селі Розсудів відкрили 2008 року; розрахований він на 208 осіб. Проте, за словами експертів, під час візиту вони налічили 213 іноземців, що утримувались у закладі. Також після спілкування з людьми стало відомо, що вони не знають своїх прав, адже двоє перекладачів, які працюють у закладі з 9-ї до 18-ї, не можуть допомогти з перекладом норм мовами азійських країн.

“Після затримання іноземним громадянам представники державних органів не забезпечують не лише переклад, а й не надають копій протоколу затримання, рішення про примусове повернення та копії рішення суду щодо примусового видворення. Затримані іноземці фактично не можуть оскаржити прийнятих щодо них рішень у передбачений законодавством 10-денний строк, хоча мають на це право”, – розповідають монітори.

Пункт тимчасового тримання під час візиту моніторів у січні цього року

Експерти підкреслюють, що іноземці не можуть скористатися своїми законними правами та особисто звернутися щодо вирішення питань про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту:

“З цієї причини територіальний орган ДМС дуже часто повертає їм надіслані поштою заяви. А ті особи, які подали заяви до поміщення до ПТПІ, не беруть участі навіть шляхом онлайн-конференції в судових засіданнях з цих питань”.

Крім цього “незадовільними” назвали експерти умови тримання людей.

“Моніторингова група отримала численні скарги на санітарно-гігієнічний стан в установі, погану якість ковдр та матраців, несправність кранів та лійок і відсутність перегородок у душових, на якість їжі та відсутність централізованого доступу до інтернету”, – розповіли вони, додавши, що медперсонал закладу зневажливо ставиться до іноземців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter