Гроші, що мали піти на облаштування КПВВ на адмінкордоні з Кримом, “згоріли” минулого року – Мінфін

Дата: 15 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Виділені з бюджету 106 мільйонів гривень, що мали піти на реконструкцію КПВВ на адмінкордоні з окупованим Кримом, неможливо використати у 2019 році.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на заступника міністра фінансів України Андрія Граділя.

У жовтні минулого року два КПВВ на адмінкордоні з Кримом закрили на реконструкцію. Тоді очільник МВС Арсен Аваков обіцяв, що нові пункти пропуску можуть запрацювати вже цього року, а також говорив про те, що вони матимуть удвічі більше пропускних вікон та автомобільних проїздів, в окремій зоні розмістять приміщення Центру надання адміністративних послуг та автостанцію з ліцензованими перевізниками.

“Перша частина державна. Це безпосередньо пункти пропуску, прикордонна, поліцейська, міграційна та митна функції, а друга – сервісна зона, яка буде будуватися за рахунок інвестиційних коштів. Також у проекті передбачене будівництво зони для паркування авто, штрафмайданчики та автовокзал із ліцензійними перевізниками. У разі виконання всіх вимог перший оновлений КПВВ може бути відкритий наприкінці року”, – сказав він.

Проте вже в листопаді виявилося, що підприємство “Укрінтеравтосервіс” досі не розробило проектну документацію на облаштування КПВВ. Активісти та міжнародні партнери неодноразово підкреслювали, що стан КПВВ на адмінкордоні з Кримом та на лінії розмежування на Донбасі є незадовільним.

“На КПВВ “Чонгар” у приміщенні, яке передбачене для надання першої медичної допомоги, відбувається роздрібний продаж, а туалети знаходяться у приватній власності. На КПВВ “Каланчак” з’явилося приміщення автостанції з площадкою, але воно теж знаходиться у приватній власності. Крім того, там з’явилося тимчасове приміщення, в якому знаходяться представники Національної поліції. Вони примусово збирають особисту інформацію у людей, що перетинають КПВВ, хоча надання подібної інформації представникам поліції має бути добровільним”, – розповідав аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

Через ці проблеми люди на КПВВ стоять у чергах по декілька годин. 

Наразі стало відомо, що у 2018 році кошти на будівництво нових КПВВ на межі з Кримом не виділили з Резервного фонду в бюджет Міністерства інфраструктури України через відсутність необхідних документів. Мінфіну необхідно було надати економічну класифікацію, загальний обсяг видатків і затверджений кошторис будівництва КПВВ.

Також чиновники відомства наголосили, що виділені урядом кошти вже не можна використати у 2019 році.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: