Голова Комітету з питань свободи слова пропонує захистити джерела інформації журналістів

Дата: 07 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Вікторія Сюмар запропонувала посилити захист джерел інформації журналістів.

Про це пише Громадське телебачення.

Таку пропозицію вона висловила з огляду на ситуацію з журналісткою Радіо Свобода Наталією Седлецькою. Нещодавно суд надав доступ ГПУ до її телефонних розмов та повідомлень.

“Нам треба посилювати захист журналістських джерел, відповідно, з вивченням європейського досвіду в цьому плані, тому що у Сполучених Штатах є один досвід, і він, на жаль, не зовсім той, який би ми хотіли бачити в Україні. У Європі є інший досвід. І це той шлях, який треба починати ставити зараз для того, щоб таких інцидентів не виникало, журналісти зі своїми джерелами почувалися більш захищеними”, – зазначила Сюмар.

Наталія Седлецька – головна редакторка програми “Схеми”, яка працює над висвітленням теми корупції. Після появи інформації про отримання доступу до переговорів журналістка повідомила, що спілкувалася зі своїми джерелами інформації через захищені канали, а тому прокуратура читатиме її приватні повідомлення. Вона розцінила такий крок як спробу втручання у своє приватне життя, не виправдану потребами слідства, та спробу тиску на неї через професійну діяльність.

Пізніше тиск на Седлецьку засудили колеги, громадські діячі та політики з ЄС.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: