Голова Академії української преси заявляє, що у нього провели обшук через медіадіяльність сина

Дата: 07 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Голова Академії української преси Валерій Іванов заявляє, що представники Національної поліції проводили обшук у нього вдома та тиснуть на нього через те, що його син оприлюднив викривальну інформацію про статки та діяльність заступника начальника Головного слідчого управління Нацполіції Євгена Шевцова.

Про це сам Валерій Іванов написав на своїй сторінці у Фейсбуку.

Валерій Іванов є доктором філологічних наук, професором та викладачем Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Також Іванов є автором низки видань і публікацій з журналістської етики та з 2013 року є членом Комісії з журналістської етики.

Він розповів, що, згідно з постановою про обшук, його підозрюють в участі у злочинному угрупованні, яке незаконно збирає відомості про людей для отримання викупу. Підставою для таких підозр стало листування Валерія Іванова з його сином Денисом Івановим, у якого також проводили обшук зі схожими обвинуваченнями на початку цього року.

Також Валерій Іванов повідомив, що рахунки ФОП – його власний та дружини, також викладачки, – заблокували за рішенням суду.

“Без нашої присутності за клопотанням слідства Печерський суд виніс рішення про арешт наших рахунків ФОП. Це ідіотизм і знущання. На ці рахунки надходили гроші тільки від іноземних структур: представництв німецьких політичних фондів, американських організацій (IREX і Internews), посольств США, Британії (останні перерахування йшли через АУП, проте з чітким зазначенням номера гранту, за яким проводилася проплата), інших подібних структур. Жодного перерахування від жодної фізичної особи або української фірми на наші рахунки не надходило! Для того щоб це з’ясувати, достатньо було зробити запити в банк. Але мета явно інша. Своїми злочинними діями слідчі намагаються змусити сина піти на угоду з ними і обмовити себе”, – пише Валерій Іванов.

Валерій Іванов та його син пов’язують цей тиск із оприлюдненням інформації про статки заступника начальника Головного слідчого управління Нацполіції Євгена Шевцова.

“Це пов’язано з проектом журналістських розслідувань, яким займалася група авторів, і я мав до цього проекту стосунок. Влітку 2018 року автори проекту зробили низку публікацій у ФБ-пабліку ACAB. У групі публікувалися матеріали критичного змісту про роботу Нацполіції. У тому числі два пости про Євгена Шевцова (заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції)”, – пише Денис Іванов.

Сам Денис Іванов є засновником піар-агенції “Смарт Менеджер”, яка здійснювала інформаційну підтримку для Укрзалізниці з 2011 по 2014 рік. Також клієнтами агенції були компанія “СКМ” та державне підприємство “НАЕК “Энергоатом”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: