Фігуранти справи “Хізб ут-Тахрір” утримуються в СІЗО в антисанітарії, сплять по черзі й не забезпечені лікуванням

Дата: 11 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Громадяни України, яких окупаційна влада ув’язнила в рамках “справи Хізб ут-Тахрір”, утримуються у неналежних умовах в СІЗО Сімферополя. 

Про це повідомляють рідні фігурантів справи з громадського об’єднання “Кримська солідарність”, передають Крим.Реалії.

Повідомляється, що у СІЗО, зокрема, не дотримана норма житлоплощі на людину. 

“Ми направили лист кримському омбудсмену з проханням перевірити цю установу. Мені прийшла відповідь, що в СІЗО-1 Сімферополя ліміт наповнення – 817 осіб, а фактично там перебувають 1519 осіб станом на серпень 2016 року”, – розповідає Аліє Абселямова, дружина Енвера Мамутова, який є одним із бахчисарайських фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір”.

Це означає, що кількість ліжок у СІЗО істотно менша за кількість ув’язнених, тому вони змушені спати по черзі. Це відбивається на їхньому стані здоров’я та якості підготовки до судових засідань.

Крім того, у “Кримській солідарності” акцентують увагу на “повній антисанітарії” в слідчому ізоляторі.

“Відомий випадок потрапляння тарганів у їжу. Про це розповів один з фігурантів справи. Також вони скаржаться на укуси бліх і клопів, які довго не загоюються і гнояться. Рани від укусів можна помітити на руках арештантів під час засідань”, – розповідає Аліє Абселямова.

За її словами, адміністрація СІЗО запевняє у щоквартальній дезінфекції приміщення, та рідні ув’язнених сумніваються в ефективності процедури. 

Окремо рідні фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір” акцентують увагу на медичному обслуговуванні в СІЗО і ситуації з передачею ліків заарештованим – їм явно не надають необхідного лікування і перешкоджають передачі медикаментів.

Вадим Сірук скаржиться на проблеми з зубами, а єдине пропоноване в СІЗО лікування зубів – видалення. Терапевтичної стоматдопомоги не передбачено взагалі. Тривалий час не надавали допомогу Арсену Джеппарову, який потребує хірургічної операції. Коли її все ж провели, то ще до того, як він відійшов від загального наркозу, його перевели в звичайну камеру СІЗО, не надавши післяопераційного догляду. Ми це розуміємо не інакше як практику катувань. Також відомо про проблеми зі здоров’ям Рефата Алімова і про те, що йому не дають необхідні ліки і не приймають для передачі, заявляла його мати”, – повідомила Абселямова.

Нагадаємо, фігуранти ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір” перебувають у в’язниці вже понад півроку. Перших чотирьох обвинувачених заарештували 11 лютого 2016 року. Найбільш відомий з них – член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку. Крім нього, затримали алуштинця Мусліма Алієва і жителя села Краснокам’янка Енвера Бекірова, які працювали будівельниками, а також торговця квітами з Ялти Вадима Сірука.

Правозахисники вважають заарештованих ялтинців політичними в’язнями.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих “терористичними”. Крім Росії, ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азіатських і африканських країнах. У Німеччині діяльність “Хізб ут-Тахрір” обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні та в більшості країн Заходу вона може діяти легально.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter